Transfer dönemine adeta damga vuran Fenerbahçe, birçok başarılı oyuncuyu takıma katmış durumda. Ancak futbolculardan bir kısmı yollanmak istenmesine rağmen, bu konuda halen bir sonuç alınabilmiş değil.

Kameni Takım Bulamadı

Fenerbahçe, UEFA Finansal Fair Play anlaşmasından dolayı küçülmeye gitti. Birçok önemli yıldız oyuncuyu elinden çıkardı. Özellikle yüksek maaş alan Ayew, Slimani, Soldado gibi futbolcularla yollar ayrıldı. Ancak halen yollanamayan isimler var. Bunlardan birisi ise Kameni. İspanya’dan transfer edilen ve 2 sezon önce kulübe katılan oyuncu, oynamış olduğu maçlarda yediği hatalı gollerle taraftarın tepkisini çekmişti. Üstelik yıllık olara tam 2.2 milyon Euro gibi bir ücret alıyor.

Oyuncuya sözleşmesini feshetmesi gerektiği söylendi. Ancak futbolcu yapmış olduğu açıklamada ayrılmak gibi bir niyetinin olmadığını dile getirdi. Bu durum yönetimi sinirlendirse de şu an için beklemekten başka yapacakları bir şey yok. Kameni ile ilgilenen bir ekibin bulunmaması moralleri bozdu.

Reyes Bir Diğer Problem

Takımdan yollanmak istenen bir diğer oyuncu ise Reyes. Meksikalı futbolcu ilk geldiği günden beri takımın en çok tepki isimlerinden birisi. Bundan dolayı kısa bir süre içerisinde kiralık olarak İspanya’ya yollanmıştı. Sezonun bitmesinden sonra ise kulübüne geri döndü. Fenerbahçe bu ismi satış listesine koymuş durumda. Fakat şu ana kadar kendisi için gelen bir teklifin olmadığı dile getirilmekte.

Volkan ve Skrtel Belirsizliği Devam Ediyor

Takımın tecrübeli file bekçisi Volkan Demirel konusunda sessizlik devam ediyor. Oyuncuyla bir türlü sözleşme yenilenmiş değil. Her ne kadar bunun kısa sürede olacağı söylense de bir adım atılmadı. Bundan dolayı Volkan’ın moralinin çok bozuk olduğu dile getirilmekte. Ali Koç’un bu sorunu kısa süre içerisinde çözeceği ve bunu da Emre’ye söylediği ifade ediliyor. Ancak oyuncu henüz anlaşma için çağrılmış değil.

Takımda kalıp kalmayacağı belli olmayan bir diğer isim ise Skrtel oldu. Slovak oyuncuyla da sözleşme yenilenmiş değil. Futbolcunun adı özellikle İstanbul Başakşehirspor ile çok sık anılıyordu. Ancak bu konuda yapılan görüşmelerde sonuç çıkmadı. Başarılı stoperin Fenerbahçe’de kalmak istediği söyleniyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here