Transfer dönemine bomba giren Fenerbahçe’de hangi oyuncuların yollanacağı belli oldu. Önümüzdeki yıl için çok iddialı bir kadro kurmak isteyen sarı lacivertli ekip, özellikle birçok oyuncunun satın alınmasından dolayı bunların parasını çıkarmak istiyor. Finansal Fair Play çerçevesinde bazı futbolcuların elden çıkarılması gündemde.

Jailson Gidiyor

Fenerbahçe’de yollanacak isimlerin başında Jailson geliyor. Aslında ligi iyi bir başlangıç yapan oyuncu, Galatasaray maçında Belhanda’yı tokatladıktan sonra uzun bir süre boyunca ceza almıştı. Tam 8 maç takımdan uzak kalan futbolcu, cezasının bitmesinin ardından kadroya dahil olmuştu. Futbolcu için çok sayıda teklifin olduğu bilinmekte. Özellikle ülkesi Brezilya’daki bazı kulüplerin, oyuncuyu kadrosuna katmak için harekete geçtiği söyleniyor. Buna ek olarak bazı Avrupa ekipleri de futbolcu için girişimlerine başlamış durumda. Önümüzdeki günlerde transfer netlik kazanacak.

Eljif İçin Görüşmeler Devam Ediyor

Şüphesiz ki bu sene Fenerbahçe’nin en dikkat çeken oyuncularından birisi Eljif oldu. Henüz 16 yaşında transfer edilen bu isim, kısa süre içerisinde büyük bir gelişme gösterdi. Geçtiğimiz yıl birçok maçta öne çıkan genç futbolcu için birçok takım adeta sıraya girmiş durumda. Bunların arasında ciddi olanı ise İtalya’nın Napoli ekibi. Geçtiğimiz günlerde bu kulüple bir görüşme yapılmıştı. Fenerbahçe genç isim için tam 20 milyon Euro istiyor. Napoli’nin önerdiği rakam ise 16 milyon Euro. Bonuslarla beraber tutarın katlanacağı söylenmekte. Birçok kişiye göre oyuncunun takımdan ayrılmasına artık kesin gözüyle bakılıyor. Böylelikle elde edilen gelir, yeni alınan futbolcuların transferinde kullanılacak.

Frey Yoldu

Fenerbahçe için çok büyük bir hayal kırıklığı olarak tanımlanan Frey, adeta kulübün istenmeyen adamı ilan edilmiş durumda. Güçlü fiziğine rağmen gol yollarında çok becerikli olmayan Frey, bir an önce satılacak. Şu an için takımla kampta olan futbolcunun taliplileri var. Özellikle ülkesinden bazı ekiplerin onu istediği bilinmekte. Böylelikle oyuncu elden çıkarılmış olacak. Bunun yanı sıra Skrtel, Volkan Demirel ve İsmail Köybaşı’nın durumu ise henüz netlik kazanmış değil. En geç önümüzdeki hafta bu oyuncuların gidip gitmeyeceği de belli olacak.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here