Fenerbahçe Divan Kurulu Toplantısı, tarihi bir görüntünün ortaya çıkmasına vesile oldu. Kongre öncesinde başkan adayı olduğunu açıklayan Ali Koç ve Aziz Yıldırım objektiflere samimi görüntüler verdi.

Sarı lacivertli kulübün yüksek divan kurulu toplantısında karşılaşan mevcut başkan Aziz Yıldırım ve Ali Koç, önce birbirlerine sarıldı ardından kürsüye birlikte çıkarak konuşma yaptı.

Teklif Vefa Küçük'ten Geldi

Fenerbahçe divan kurulu başkanı ve eski dönemlerde yöneticilik görevi de yapmış olan Vefa Küçük, iki başkan adayının yan yana gelerek poz vermesini istedi. Gelen davet üzerine iki aday da kırması ve objektiflere sarılarak poz verdi.

Beşiktaş maçında yaşanan olumsuz tablodan sonra kulübe ve mevcut yönetime desteğini açıklayan Ali Koç, bu tavırla birlikte buzların erimesine de vesile oldu. Daha önce Ali Koç'u kulübü ikiye bölmekle itham eden Aziz Yıldırım ise halinden memnun bir görüntü çizdi.

"Kulübün Kapısında Bekçi Olmaya Razıyım"

Birlikte kürsüye çıkan ikili içinde ilk konuşmayı Aziz Yıldırım yaptı. Ailesine bırakacağı en büyük mirasın Fenerbahçe başkanlığı olduğunu ifade eden Yıldırım konuşmasını şu sözlerle devam ettirdi.

"Başkanlık yapmak herkese nasip olacak bir durum değil. Çok şükür ben yirmi yıldır nice zorluklara rağmen bu görevi hala yapabiliyorum. Bu süreçte çok badireler atlattık. Ali bey de bilir, çünkü kendisiyle biz altı yıl birlikte çalıştık. Şimdi kongremiz ne derse o olacak. Bana devam et derlerse ilk günkü aşkla görevimi sürdüreceğim. Olmaz derlerse de koltuğumuzu devredeceğiz. Benim için illa başkanlık yapması gerekir diye bir durum yok. Maksat kulübe hizmet etmek. O yüzden ben bekçi bile olurum. Şimdi son bir isteğim var. İnşallah Yargıtay'daki davadan beraat kararı çıkar."

"Başkan'dan Sonra Konuşmam"

Aziz Yıldırım'ın konuşmasından sonra kürsüye çıkan Ali Koç ise, kurul delegelerini ve yönetim kurulu üyelerini selamladıktan sonra, "Başkanımızın ardından benim konuşmam yakışık almaz" diyerek kürsüden indi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here