Son haftalarda iyi bir futbol ortaya koyan Fenerbahçe, ligde kalma yolunda önemli adımlar attı. Önümüzdeki sezonun hazırlıkları ise şimdiden yapılıyor. Buna göre hangi oyuncular ile devam edileceği aşağı yukarı netleşmiş durumda.

Skirtel Kalacak

Şüphesiz ki son birkaç yıldır takımın en iyi oyuncusu olarak Skirtel gösteriliyor. Defansın sigortası olarak tanımlanan futbolcu, ilerlemiş olan yaşına rağmen harika işler ortaya koymakta. Bundan dolayı birçok Avrupa takımının da transfer listesine girmiş durumda. Hem İtalya hem de İspanya’dan bu oyuncuyu almak isteyen kulüpler var. Fakat Ersun Yanal’ın bu konuda net bir karar verdiği biliniyor. Buna göre Skirtel’e yeni bir teklif yapılacak ve kulüpte kalması sağlanacak.

Valbuena İle Sözleşme Uzatılacak

Ersun Yanal’ın memnun olduğu bir diğer oyuncu ise Fransız yıldız Valbuena oldu. Daha önce Lyon’da oynayan başarılı futbolcu, takımın en kötü olduğu dönemde bile formundan hiçbir şey kaybetmedi. Birçok kritik maçta yapmış olduğu asistler ve attığı goller ile takıma katkı sağladı. Futbolcunun kalıp kalmayacağı çok merak ediliyordu. Ancak son gelen haberlere göre oyuncu ile anlaşma sağlanacak. Yeni bir sözleşme hazırlayacak olan sarı lacivertliler, böylelikle tecrübeli futbolcu ile devam edecekler. Futbolcunun da kalmak istediği gelen haberler arasında.

Soldado Kalabilir

Bu sene her ne kadar çok iyi bir oyun ortaya koymasa da, tekniği ve disiplini ile göz dolduran Soldado’nun da takımda tutulmasına kesin gözü ile bakılıyor. Geçtiğimiz günlerde bir açıklama yapan İspanyol forvet, Fenerbahçe’ye borcu olduğunu ve bunu mutlaka ödemek istediğini söylemişti. Oyuncun menajeri yakın bir zamanda çağrılacak ve masaya oturulacak. Anlaşmanın bu şekilde sağlanması bekleniyor.

Dirar Mutlaka Elde Tutulacak

Fenerbahçe teknik direktörü Ersun Yanal’ın kalmasını istediği bir diğer oyuncu ise Dirar oldu. Aykut Kocaman döneminde transfer edilen futbolcu, sezon başında kadro dışı bırakılmıştı. Fakat sonrasında yönetim tarafından affedilmişti. Bunun ardından sergilemiş olduğu performans ile büyük bir beğeni toplamıştı. Oyuncuya bazı takımlardan teklif var. Bunların başında ise Belçika ekibi Club Brugge geliyor. Fakat Ersun Yanal oyuncunun kalması yönünde ısrarcı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here