Bu sene sıkıntılı günler geçiren ve sezonu istediği yerde bitiremeyen Fenerbahçe’yi büyük bir problem bekliyor. Buna göre sarı lacivertli takım, UEFA’nın vereceği kararı beklemek zorunda. Transfer yasağı ya da Avrupa’ya gidememe gibi durumlar söz konusu.

Transfer Durmuş Durumda

En az 6 oyuncuyu kadrosuna katmayı düşünen Fenerbahçe’de işler karıştı. Gelen haberlere göre sarı lacivertli ekibin şu an için transfer yapması mümkün değil. Finansal Fair Play sözleşmesi imzalayan kulüp, vaat ettiği sözleşmeye uyum sağlayamadı. Hatta düzenlenen kampanyadan gelen paranın kabul edilememe gibi bir durumu da var.

Bundan dolayı hem yönetim hem de teknik heyet transfer çalışmalarını askıya almış durumda. Ancak buna rağmen oyuncuların izlenmesi devam ediyor. Yakın bir zamanda UEFA’nın nasıl bir karar vereceği belli olacak. Buna göre takım Avrupa kupalarından men edilebilir. Bir diğer kötü ihtimal ise transfer yasağı.

Listede Birçok İsim Var

Sarı lacivertli takımın kadrosuna katmak istediği birçok oyuncu bulunuyor. Bunlardan birisi ise Ze Luis. Rusya’nın Spartak Moskova takımında forma giyen futbolcu için istenen para tam 15 milyon Euro. Fenerbahçe’nin planı ise Eljif’i satmak ve bu parayla başarılı futbolcuyu kadrosuna katmak. Ancak son gelen haberlere göre forvet oyuncusunun ilk tercihinin Galatasaray olacağı konuşulmakta.

Ben Arfa ismi, uzun yıllardan beri takımın gündeminde yer almakta. Neredeyse her sene futbolcunun transfer edileceği söyleniyor. Bu sene de benzer söylentiler çıktı. Ancak yapılan son açıklamaya göre böyle bir şeyin söz konusu olmadığı belirtildi.

Kulübün kadrosuna katmak istediği bir başka futbolcu ise Kruse oldu. Oyuncunun en büyük avantajı ise bonservisinin elinde bulunması. Bundan dolayı sarı lacivertli ekip bu fırsatı kaçırmak istemiyor. Ancak oyuncu sadece Fenerbahçe’nin gündeminde yer almıyor. Çünkü kendisini almak için sıraya giren birçok İngiliz, İspanyol, Alman ve İtalyan kulübü bulunmakta.

Adı en çok anılan bir diğer isim ise Vedat Muriç oldu. Sarı lacivertliler oyuncu için teklifte bulunmuştu. Fakat başka kulüplerin de devreye girmesiyle beraber işler karıştı. Şu an için hem futbolcudan hem de Çaykur Rizespor’dan gelecek olan yanıt bekleniyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here