Önümüzdeki yılın kadrosunu oluşturmak için kolları sıvayan Fenerbahçe, önemli transferler yapma arifesinde. Sarı lacivertli takımın almak istediği birçok yıldız futbolcu var. Bunlarla yapılan görüşmeler sürüyor. Bu hafta içinde imza atılması an meselesi.

Vedat Muriç’de Son Düzlüğe Girildi

Rizespor takımının başarılı oyuncusu Vedat Muriç, adeta paylaşılamayan adam haline geldi. 25 yaşında olan futbolcu için birçok takım devrede. Fenerbahçe de sezon devam ederken bu ismi gündemine almıştı. Gelen haberlere göre konuyu bizzat halletmek için Ali Koç Rize’ye gidecek ve yönetimle bir araya gelecek. Sarı lacivertliler bu isim için 2.5 milyon Euro’nın yanı sıra Berke ve Barış’ı önerecek. Fakat Vedat’ın son yaptığı açıklama şampiyonlar liginde oynamak istediği yönündeydi. Bundan dolayı çok fazla ısrarcı olunmayacağı söyleniyor.

Mahmut Gelmek İstiyor

Fenerbahçe’nin kadrosuna katmak istediği oyuncuların arasında Mahmet Tekdemir de bulunuyor. Başakşehirspor’un altyapısından yetişen ve uzun yıllardan beri burada forma giyen futbolcu, geçtiğimiz günlerde Göksel Gümüşdağ ile konuşmuş ve artık başka bir yere transfer olmak istediğini bildirmişti. Bunun üzerine Fenerbahçe’nin devreye girdiği söyleniyor. Bonservis bedeline dair bir açıklama yapılmış değil.

Lucas Lima Takıma Çok Yakın

İsmi sürekli Fenerbahçe ile anılan Lucas Lima da gündemde. Başarılı oyuncu Brezilya’nın Palmerias takımının formasını giyiyor. 10 numara bölgesinde görev yapmakta. Geçtiğimiz günlerde açıklama yapan futbolcu; Türkiye’de sadece Fenerbahçe’de forma giyebileceğini söylemişti. Bunun üzerine de sarı lacivertliler Brezilya kulübüne teklifte bulundu. Gelen haberlere göre oyuncunun kiralık olarak kadroya katılması gündemde. Verilecek maaş ise bonuslar da dahil olmak üzere yaklaşık olarak 4 milyon Euro civarında. Bu hafta içinde transferin bir sonuca bağlanması bekleniyor.

Fenerbahçe’nin uzun süreden beri gündeminde olan Max Kruse transferinde ise mutlu sona ulaşıldı. Oyuncu ile anlaşma sağlandı. Özellikle Comolli’nin bu konuda çok büyük bir çaba sarf ettiği biliniyor. Önümüzdeki günlerde futbolcu takıma katılacak ve İstanbul’a gelecek. Kruse için Beykoz’da büyük bir villa kiralandığı biliniyor. Alman forvet ile özel bir sözleşme imzalanacağı da gelen haberler arasında.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here