2019 FIBA Dünya kupası elemeleri ikinci tur maçları tıpkı ilk tur maçlarında olduğu gibi büyük bir heyecan ile başladı. Dünyanın her yerinden taraftarların büyük ilgi gösterdiği 2019 FIBA Dünya kupası elemeleri ikinci tur maçlarına millîlerimiz 2 de 2 yaparak başladı.

Türk Seyirciler Millilerimizi Yalnız Bırakmadı

2019 FIBA Dünya kupası elemeleri 2. Tur maçlarında 2 de 2 yaparak başlayan A milli erkek basketbol takımımız parkede gösterdikleri performans ile izleyen herkesi memnun etmeyi başardılar. Cedi Osman, Furkan Korkmaz ve Ersan İlyasova gibi isimlerle farklılık yaratmayı başaran A milli erkek basketbol takımımız rakipleri karşısında sergiledikleri oyun ile alkış topladı.

Dünya kupası 2. Tur maçlarına tüm dünyanın ilgisi büyüktü. A milli erkek basketbol takımımızın Ankara’da oynadığı Karadağ karşılaşmasının tüm biletleri satıldı. Büyük bir taraftar grubu önünde oynayan A milli basketbol takımımız Karadağ karşısında galip gelmeyi bildi. Slovenya deplasmanına giden A milli erkek basketbol takımımızı burada da yalnız değildi. Türkiye’den gelen binlerce taraftar milli takımımızı desteklemek için Stozice Arena’da yerlerini aldılar. Slovenya karşısında deplasmanda oynadığı mücadeleyi de kazanmayı bilen A milli erkek basketbol takımımız 2019 FIBA dünya kupası 2. Eleme turu mücadelelerini 2 de 2 yaparak başladı.

6 Takım Çin Bileti Almayı Başardı

FIBA Dünya kupası 2. Tur eleme maçlarında yarışan 6 takım Çin bileti almayı başardı. 8 de 8 yaparak 16 puanı cebine koyan Almanya, Yunanistan, Litvanya milli takımları ile 7 galibiyet alarak 15 puana ulaşan Çek cumhuriyeti ve son olarak guruplarında oynadıkları 9 maçın 9’unu da kazanmayı başararak 18 puan toplayan Tunus ve Nijerya’da Çin’de düzenlenecek olan 2019 FIBA dünya kupasına katılmaya hak kazandılar.

2019 FIBA Dünya Kupası Elemleri Kasım Ayı Maçları

29 kasım ve 3 aralık tarihleri arasında oynanacak olan 2019 FIBA Dünya Kupası 2. Tur mücadelelerinde Türkiye’nin ilk rakibi İspanya olacak. l grubunda lider olan ispanya ile karşılaşacak olan A milli erkek basketbol takımımız 14 puanla ispanyanın ardından 2. Sırada yer alıyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here