Beşiktaş takımının başarılı başkanı Fikret Orman, hafta sonu gerçekleştirilen kongreyi kazandı. Açıklanan sonuçlardan sonra Orman, yeniden başkanlık koltuğuna oturdu. Bir konuşma yapan başkan, özellikle son dönemde yaşanan olaylara dair sert açıklamalar yaptı.

Bizim Tüm Şampiyonluklarımız Temiz

Beşiktaş başkanı yapmış olduğu açıklamalarda şunları söyledi; bizim bugüne kadar elde etmiş olduğumuz tüm şampiyonluklar temizdir. Hepsini de bileğimizin hakkıyla aldık. Başkanlık dönemimde takım 2 defa şampiyon oldu. Nasıl bunu başardığımızı herkes açık bir şekilde gördü. Bu süreç içinde hiçbir zaman başkalarıyla polemiğe girmedik. Kavga etme arzusunda olmadık. Ancak son haftalarda hakemlerin artık devreye girmeye başladığını görüyoruz. Bunu çok sakin bir şekilde ifade ettiğim için camiam bundan hiç de hoşnut değil.

Eğer Rize ile Galatasaray arasında oynana maçta VAR’ın başında sarı kırmızılı yöneticiler olsaydı, hiçbir şekilde böyle kararlar vermezlerdi. Çünkü onların bile vicdanları buna müsaade etmezdi. Artık bu yaşanan şeyler hata boyutu çoktan aştı. Takımların geleceğiyle aleni bir biçimde oynuyorlar. Bu durum ligin kaderini de değiştiriyor. Yıllardan beri şampiyonluk yarışı içindeyiz. Sadece zaman zaman Aziz Yıldırım ile polemiğe giriyordum. Çünkü kendisi bir şeyler söylüyordu ve biz de buna cevap veriyorduk, dedi.

Elbette Hatalarımız Oldu

Konuşmasına devam eden Orman şunları ifade etti; bizim tarihimiz ve geçmişimiz çok temiz. Hiçbir zaman bu tip şampiyonluklar istemeyiz. Çünkü geleneklerimizde böyle bir durum yok. Ortaya çıkan tablo tam anlamıyla bir eziyet. Üstelik kendi paramızla bunu yaşıyoruz. Bülent Yıldırım’ın bizim maçımızda nasıl bir performans gösterdiğini herkes gördü. Bizim de bazı hatalarımız oldu. Ben zaten daha önce bunu birkaç defa ifade ettim. Zaten Galatasaray takımına karşı aldığımız ilk yenilgi değildi bu. Taçtan 2 tane gol yeme gibi bir lüksümüz yok.

Biz, hakemin hatalarını açık bir biçimde ifade ettik. MHK bu konuda oturup, düşünsün dedik. Ancak onlar ne yaptı? Biz hakemin arkasındayız dediler. Böyle bir durum olamaz. Seneye neler olacağını hep beraber göreceğiz dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here