Son günlerin en çok konuşulan hususlarından birisi Şenol Güneş’in takımda kalıp kalmayacağıydı. Gelen haberlere göre başarılı hoca, milli takımın başına geçmek için yöneticiler ile görüşmüş ve bu konuda bir anlaşma sağlamıştı. Buna ve daha birçok konuya dair Fikret Orman önemli açıklamalarda bulundu.

Şenol Güneş Takımın Başında

Beşiktaş takımının başkanı Orman, Şenol Güneş ile alakalı olarak şunları söyledi; Şenol hoca Bursaspor takımında iken sözleşmesi bitmişti. Onunla bir araya geldik ve görüştük. Anlaşma sağladık. Şu an için kendisini bir kontratı var. Ayrıca milli takım koltuğu da boş değil. Bu tip konuların gündeme gelmesini doğru bulmuyorum. Çünkü Lucescu’ya da ayıp oluyor. Kendisi ile devre arasında görüşmüştük. Karşılıklı olarak bir anlaşmaya vardık. Sözleşmesini de uzattık. Mayıs ayına kadar bizimle beraber. Mayıs ayında bir kongre var. Biz yönetim olarak devam etmek istiyoruz. Karşımıza bir rakibin çıkıp çıkmayacağı ise belli değil. Bundan dolayı şu an için bir şey söylemek çok kolay değil. Fakat kendisi bizimle devam ediyor. Fakat gitmek isterse, bunun için oturup konuşuruz. Ancak bu, sözleşme bittikten sonra gerekleşmesi gereken bir hadisedir. Şenol hocanın ayrılmak istediğini düşünmüyorum. Buna dair bir görüşme yapmıştır. Takım ile devam etme amacı var. Biz burada olduğumuz süre boyunca kendisine destek vereceğiz, dedi.

Takım İyi Gidiyor

Orman aynı zamanda takım ile alakalı olarak da konuştu ve şunları ifade etti. Devre arasından sonra iyi maçlar çıkardık. Yapmış olduğumuz transferler kısa süre içinde takıma alıştı. Güzel performans ortaya koyuyorlar. Bu akşam Bursaspor ile yaptığımız maç çok kritikti. Çünkü lider Başakşehirspor sürpriz bir şekilde puan kaybetmişti. Bundan dolayı kazanmamız şarttır. Takımın çok iyi bir oyun ortaya koydu. Rahat bir galibiyet aldı. Özellikle Burak Yılmaz’ın göstermiş olduğu performans kusursuzdu. Lider ile aramızdaki puan farkını erittik. İyi bir yolda ilerlediğimizi düşünüyorum. Şampiyonluk için halen umudumuz bulunuyor. Sezonun sonuna kadar bunu kovalayacağız, dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here