Beşiktaş başkanı Fikret Orman, takımın son durumu ve yeni teknik direktör adayları hakkında açıklamalarda bulundu. Bir isim söylemekten kaçınan başkan, buna rağmen bazı ipuçları vermekten kaçınmadı.

Guti’ye Şans Vermek Lazım

Fikret Orman şunları ifade etti; takımımızın başına geçecek olan hoca için halen çalışmalarımız devam ediyor. Birçok ismin gündeme geldiğini görüyorum. Sergen Yalçın, Mehmet Özdilek, Rıza Çalımbay çok değerli insanlar. Zamanında kulübümüze büyük katkıda bulundular. Hepsini seviyoruz. Fakat teknik direktör kararı alırken sevgiye göre karar verilmez. Önemli olan takıma katkı yapması. Benim isteğim yerli bir hocanın olması yönünde. Ancak yabancı hoca da olabilir.

Henüz bir görüşme yapmış değiliz. Listemizde bazı isimler var. Önümüzdeki haftalardan itibaren bu görüşmeleri gerçekleştireceğiz. 8 haftalık bir süreç kaldı. Bu zaman dilimi içerisinde Guti’ye şans vermek istiyorum. Çünkü uzun yıllardır bizimle beraber ve teknik kadroda yer alıyor. Neler yapabileceğini çok merak ediyorum. Ardından kongremiz var. Bu kongre ile paralel bir şekilde yeni hocanın kim olacağını açıklamayı düşünüyorum dedi.

Tolgay’a Başarılar Diliyorum

Tolgay hakkında da konuşan Orman şunları söyledi; Tolgay iyi bir oyuncu. Birtakım açıklamalar yaptı. Bunlardan dolayı bir kızgınlık içinde değilim. Futbolun içinde olabilecek şeyler. Zaten kendisini kadro dışı bırakmıştık. Gitmesini istemeseydik bunu yapmazdık. Ancak hoca ile bazı sorunlar yaşamıştı. Bundan dolay kalması pek mümkün görünmüyordu. Yeni takımında ona başarılar diliyorum, dedi.

Karius İle Devam Edeceğiz

Karius konusuna da açıklık getiren başkan, oyuncunun kalacağını söyledi ve şunları ifade etti; Karius çok iyi bir kaleci. Zaten kötü olsaydı şampiyonlar ligi finaline kadar çıkamazdı. Çok fazla beklenti var. Bundan dolayı zaman zaman bir özgüven problemi yaşadığını görüyoruz. Bu son derece normal bir durum. Fakat kaleciliğini çok beğeniyorum. Zaten kendisi ile sözleşmemiz devam ediyor. Sezon sonuna kadar takımda kalacak. Ardından gelen yeni hocanın kararına göre bir yol haritası çizeceğiz, dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here