Son dönemde başarısız bir görüntü çizen Beşiktaş’ta, en çok eleştirilen isimlerin başında Fikret Orman geliyor. Sivasspor ile yapılan maçta tribünlerden yükselen protestolara dair başkan önemli açıklamalar yaptı.

Ben Takımı Çağlayan Adliyesinden Aldım

Başkan, kendisine yönelik olarak yapılan protestolar ile alakalı şunları söyledi; Beşiktaş takımı son derece kötü ve zor bir sürecin içinde bulunuyordu. Ben bu takımı Dolmabahçe Sarayından almadım. Başkan olduğum zaman Beşiktaş ile alakalı olarak Çağlayan adliyesinde tam 450 dosya vardı. Ben takımı buradan aldım. İlk olarak finansman konusundaki sıkıntıları aştık. Daha sonra oyuncuların bir kısmını sattık ve bundan büyük bir gelir elde ettik. Yıllardır yapımı yılan hikayesine dönen stadyumu tamamladık. UEFA ile görüştük ve takım çok daha iyi bir yere geldi. Ancak gelinen noktada taktir göreceğime, bana paralar nerede diye soruluyor. Zaten ne zaman bir maç kaybetsek, hep aynı şeyler ile karşılaşıyorum, dedi.

Altyapıya Türkiye’de Önem Verilmiyor

Açıklamalarına devam eden Orman, Türk futbolunun gelmiş olduğu nokta ile alakalı olarak da konuştu ve şunları ifade etti; Belçika’nın Genk takımı, özellikle İngiltere ligine birçok oyuncu sattı. Çünkü alt yapıları çok iyi. Adı sanı duyulmamış futbolcuları pazarlayabiliyorlar. Bizde ise alt yapı diye bir şey yok. Yan yana inşa edilmiş birçok saha var ama içi boş. Taraftarlar bana, İbrahimoviç ne zaman gelecek diye soruyorlardı. Adam 38 yaşında. Bu şekilde geleceğe yatırım yapmak söz konusu değil. Önümüzdeki sezondan itibaren bazı şeylerin değişmesi gerekiyor.

Yaşlı Oyuncu Almak Zorunda Kalıyoruz

En çok eleştirildiğimiz işlerin başında yaşlı futbolcuların alınması geliyor. Bunu keyfimizden yapmıyoruz. Zaten finansal fair play konusunda UEFA ile anlaşma yaptık. Takımın maddi durumu ortada. Hal böyle iken genç futbolcu almak adeta imkansız. Fiyatlar yüksek ve bizden maaş konusunda devasa rakamlar istiyorlar.

Paramız Yoktu

Mali durum ile alakalı olarak konuşan Orman; ilk defa başkan seçildiğimiz zaman kasada sadece 5 Milyon Euro vardı. Çünkü 37 Milyon Euro, bankalara teminat olarak verilmişti, dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here