Filenin Sultanları Türkiye’yi Çin karşısında da başarılı bir şekilde temsil etti. Millilerimiz Çin ile Porche Arena bünyesinde gerçekleşen müsabakada 3-1 galip geldi.

2018 FIVB Turnuvası’nda Çin Galibiyeti

Turnuvanın beşinci haftasında alınan Çin galibiyetiyle birlikte, 5. Haftanın 3. Maçında toplamda 11 galibiyet ve 4 mağlubiyet elde edilmiş oldu. Toplam puan olarak 35 puana ulaşılması ise, turnuvada finale gitmeye aday takımlardan bir tanesi haline gelmemizi sağlıyor. Elde edilen başarıların art arda gelmeye başlaması da Filenin Sultanları tarafından özellikle turnuva sonuna dek başarılı sonuç alma ihtimalini artırıyor.

Karşılaşma 3-1 Sona Erdi

Maçın tüm setlerinde galibiyete yakın taraf olmasına rağmen, bir sette yapılan hatalar nedeniyle, karşılaşmayı 3-1 galip sonlandırmayı başardık. Normal etabın 11 galibiyet ve 4 mağlubiyetle bitirilmesini sağlayan takım, Çin maçında 28 – 26, 25 – 21, 20 – 25, 25 – 20 skorlarıyla 3-1 galip geldi. Karşılaşma sonrasında zafer pozu veren ve Türkiye’yi voleybol alanında başarılı bir şekilde temsil ettiklerini duyuran takımın bir sonraki maçı önem kazandı.

Maç için yapılan yorumlar genel olarak, Türkiye’nin favori olduğu ve galibiyeti çok rahat bir şekilde elde edeceği yönündeydi. Yine de özellikle karşılaşmayla ilgili gerçekleştirilen hazırlıklar, diğer takımların maçlarıyla önem kazanmıştı. Çin’in ev sahipliği yapacağı final müsabakaları için artık son viraja girilmiş durumda. Altı takımın bulunduğu finallerde 27 Haziran ile 1 Temmuz arasındaki tarihlerde Türkiye’nin de en iyi şekilde yer alması bekleniyor.

Maç İstatistikleri Açıklandı

Hakemler: Susana Maria Rodriguez Jativa (İspanya), Stephan Grieder (İsviçre)

Türkiye kadrosu: Cansu, Meliha, Zehra, Ebrar, Hande, Beyza, Aylin, (Gamze, Ceren, Simge)

Çin kadrosu: Li, Wang, Gong, Duan, Yuan, Diao, Meng, (Zeng, Yao, Wang)

Karşılaşmanın süresi 121 dakika olarak hesaplandı. İlk set 33 dakika, ikinci set 29 dakika, üçüncü set 28 dakika ve dördüncü set ise 31 dakikada tamamlandı. Setlerde 28 – 26, 25 – 21, 20 – 25, 25 – 20 skorlarıyla 3-1 Türkiye galip gelmeyi başardı. Maç Porche Arena bünyesinde oynandı ve rakibin finaldeki diğer ekiplerle birlikte ortalama performansı da test edilmiş oldu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here