Orlanda Magic karşısında etkili bir performans sergileyen Furkan Korkmaz karşılaşmanın ardından soruları cevaplandırdı. Furkan Korkmaz, artık rotasyon oyuncusu olacağım dedi.

Gelişmeye Devam Ediyorum

Ülkemizi NBA’da temsil eden yıldız basketbolcularımızdan birisi olan Furkan Korkmaz Philadelphia 76’ers formasını terletiyor. Yıldız basketbolcu takımının Orlando Magic karşısında çıktığı maçta 19 dakika süre aldı. 19 dakikada 18 sayı yapan yıldız basketbolcu gösterdiği performansla yıldızlaştı. Takımının kazanmasında rol oynayan yıldız oyuncu karşılaşma sonrasında kameraların karşısına geçti. Furkan Korkmaz,  geçtiğimiz yıl çok çalıştım. Neredeyse gece gündüz çalışıyordum diyebilirim. Her geçen gün daha fazla şey öğrendiğimi ve deneyim kazandığımı hissediyorum. Bu takımda forma giymek gerçekten çok zevkli ve mutluluk verici bir durum benim için bu yaz da olukça verimi geçti.

A milli basketbol takımımızda da forma giyen yıldız basketbolcu Furkan Korkmaz her gün geliştiğini söyledi. Furkan Korkmaz, asla tamam şimdi oldu ben büyük bir basketçi oldum demedim. Ya da bu kadar çalışma yeter artık çalışmama gerek yok da demedim. Bunları da asla söylemeyi düşünmüyorum. Geçen sene çok çalışıyordum. Bu sene daha fazla çalışıyorum. Bana göre ne kadar yetenekli olursan ol eğer çalışmıyorsan ve yeteneğini geliştirmek için bir hamlede bulunmuyorsan olduğun yerde sayarsın. Ben bunu yapmıyorum. Dediğim gibi geçtiğimiz sene çok çalıştım. Bu sene daha fazla çalışıyorum. Ve önümüzde ki sezon çok daha fazla çalışacağım.

Kendi eksikliklerinin farkında olduğunu bildiğini söyleyen Furkan Korkmaz, eksikliklerimin üzerine yoğunlaşıyorum. Onları kapatmaya ya da göze çarpmayacak şekilde azaltmaya çalışıyorum. Hücumda takıma katkı anlamında her şeyimi verdiğimi düşünüyorum.  Bu anlamda bir sorunum yok. Ancak işin savunma kısmında biraz geri kalıyorum. Bunu kapatmam gerek. Hücumda ne kadar iyiysem savunma kısmında da bir o kadar iyi olup takım arkadaşlarıma yardım etmek istiyorum. Dedi.

Takım arkadaşları hakkında da konuşan Furkan Korkmaz, biz çok genç bir takımız ancak bu bir avantaj. Hırslıyız, hızlıyız, başarıya açız. Bu yüzden her maçta kendimizi göstermek ve her maçı kazanmak istiyoruz. Genç olmamıza rağmen deneyimli bir ekibiz. Dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here