Kovid 19 nedeni ile Türkiye’de futbol, basketbol, voleybol ve hentbol ligleri ertelendi. Erteleme kararını uzun zamandır bekleyen kulüplerin başkanları ve teknik direktörler daha önce bu kararın alınması gerektiğini her fırsatta dile getirmiş, futbolcuların tedirginliklerini kamuoyu ile paylaşmıştı.

Yabancı Futbolcular Ülkelerine Dönecek Mi?

Liglerin ertelenmesinin ardından birçok soru da gündeme geldi, yeni takvim ile birlikte başka kararlarında alınmasının beklendiği spor camiasının soru işaretlerini giderecek çalışmaların sürüyor. Liglerin ertelenmesinin ardından ülkemizde bulunan yabancı futbolcuların kendi ülkelerine dönmesi konusu merak ediliyordu, korana nedeni ile ülkelerine dönen futbolcular 14 günlük karantina uygulaması ile karşılaşacak, ülkemize geri geldiklerinde de yine 14 ünlük karantina süreçleri yaşanacak bu nedenle kulüplerin futbolculara ülkelerine dönmeme çağrısı yapması bekleniyor.

Sözleşmesi Biten Futbolcular Ne Olacak?

Sözleşmesi sona eren ya da bu süre içinde bitecek olan futbolcular ile geçici sözleşmeler yapılması gündeme alındı. Yeni takvimin Haziran ayında başlayacağı düşünülüyor, yeni sezondan önce ki hazırlıklar ile transfer döneminin de yeni takvime göre belirlenmesi bekleniyor ayrıca her yıl Ağustos ayında başlayan liglerin bu yıl için Eylül ayına uzayacağı görülüyor. Süperlig maçları ile birlikte tüm spor müsabakaları ertelendi, Süperlig karşılaşmaları bir önce ki karar ile seyircisiz oynanıyordu.

Yeni Takvim Ne Zaman Başlayacak

Ligin ertelenmesinin ardından ne zaman başlanacağı konusunda Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Nihat Özdemir açıklama yapmazken Avrupa ülkelerinin birçoğunun 1 Mayıs ve 1 Haziran tarihlerinde başlayacağı açıklandı. Türkiye’de ki erteleme kararının kaldırılması Bilim Kurulunun tavsiyesine göre belli olacak. Futbolcular ile yeniden masaya oturacak olan kulüpler futbolcuların maaşlarını ele alacak, kulüpler Türkiye Futbol Federasyonun bütçe hesaplarına kolaylık sağlamasını istedi.

PAYLAŞ
Önceki İçerikRıza Çalımbay “Maçlara Yoğunlaşamıyoruz”
Spor Güncel, sizler için gündemi takip eder ve usta yazar kadrosu ile en can alıcı konuları sizlerle buluşturur. Detaylı analizleri ile sporun nabzını tutar ve bahis tutkunları için bir rehber niteliği taşır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here