Korona virüs etkisi ile spor kulüplerinde başlayan ekonomik sıkıntı yönetimleri hesap yapmaya zorluyor, kulüp yöneticileri oyuncularından maaş indirimi beklentisi içinde indirimin gerçekleşmemesi durumunda birçok futbolcu ile yollar ayrılacak.

Futbolcu Maaşlarında Yüzde 30 İndirim İsteniyor

Bu sıkıntılı süreci yaşayan kulüplerden biri de Galatasaray, Fatih Terim’den oluşacak yeni ekipte uygun fiyatlı kadro bekleyen yönetimin teknik adamdan da indirim beklediği ileri sürülmüştü. Futbolcu maaşlarında yüzde 30 indirim yapmak isteyen sarı kırmızılı yönetim gelecek sezonda kadroda istemedikleri 8 oyuncuyu göndererek 130 milyon lira maaş karı elde etmeyi amaçlıyor.

68 Milyon Euro Olan Maaş Bütçesi 50 Milyon Euro’ya Çekilecek

Sezon sonunda bir tasarruf yönetimini devreye sokacak olan kulüp 68 milyon Euro olan maaş bütçesini yüzde otuzluk indirim ile 50 milyon Euro’ya çekmeyi hedefliyor. Sezon sonunda sözleşmesi sona erecek olan Mariano, Selçuk İnan, Nagatomo kiralandıkları kulüplere dönecek Babel, Diagne, Maicon, Seri ve Andone’ye ise veda edilecek.

Kadroda Maliyeti Düşük Ve Genç Oyuncular Olacak

Yıllık garanti ücretleri 16 milyon 650 bin Euro ve 4 milyon Türk Lirası olan futbolcuların yerini Demir Grup Sivasspor oyuncularından Mert Hakan Yandaş ile Emre Kılınç gibi maliyeti düşük ve genç oyuncular alacak. Gelecek sezonda kadroyu gençleştirmeyi planlayan teknik direktör Fatih Terim yabancı futbolculardan ziyade kulübün yerli oyunculara yönelmesi hedefinde çalışmalarını sürdürüyor.

Bonservisi Elinde Olan Oyuncular Transfer Edilecek

Maliyet hesaplamalarında da ciddi oranda kar sağlanacak olan bu transfer ataklarının kulüplerin genç oyuncuları ön plana çıkarmasına da katkı sağlayacak. Sarı kırmızılı kulüp bundan sonra ki transferleri bonservisi elinde olan ya da kiralık gelebilecek oyuncular ile yapmayı planlıyor.

PAYLAŞ
Önceki İçerikFenerbahçe Nenad Bjelica İle Anlaştı
Sonraki İçerikTFF Karar Alma Sürelerini Uzattı
Spor Güncel, sizler için gündemi takip eder ve usta yazar kadrosu ile en can alıcı konuları sizlerle buluşturur. Detaylı analizleri ile sporun nabzını tutar ve bahis tutkunları için bir rehber niteliği taşır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here