Kısa bir süre Beşiktaş takımında oynamasına rağmen büyük bir başarı elde eden Aboubakar, Türk takımlarının gündeminde kalmaya devam ediyor. Galatasaray’ın futbolcuyu transfer etme konusunda büyük bir ilerleme sağladığı bildiriliyor.

Kiralama Yoluyla Kadroya Katılacak

Çok az para harcayarak birçok önemli oyuncuyu kadrosuna katan Galatasaray, forvet bölgesi için bir futbolcu almak istiyor. Bu noktada görüşülen isim ise Vincent Aboubakar oldu. Beşiktaş’ın şampiyon olmasında büyük bir paya sahip olan başarılı futbolcu, kariyerine Porto’da devam ediyor. Oyuncuyu almak için görüşmelere başlayan sarı kırmızılı ekip, kiralama yöntemiyle bu ismi kadrosuna katmak istiyor. Bunun için yapılan teklifin bedeli de öğrenildi. Galatasaray oyuncu için 3 milyon Euro’yu gözden çıkarmış durumda.

Gelen haberlere göre Aboubakar’ın da bu teklife sıcak baktığı söylenmekte. Hatta başarılı isim çevresine, tekrar Türkiye’de oynamak için sabırsızlandığını iletti. Maddi hususlarda şu an için bir sorunun olmadığı dile getirildi. Sarı kırmızılı ekip bu futbolcuyu satın alma opsiyonuyla alacak.

Porto Satmak İstiyor

Porto takımının oyuncuyu gözden çıkardığı biliniyor. 27 yaşında olan futbolcunun önümüzdeki sene kadroya girme ihtimalinin çok düşük olduğu aktarıldı. Bunun nedeni ise yeniden yapılanmaya gidilmesi. Çünkü aynı bölge için geçtiğimiz günlerde Porto, Ze Luis ile anlaştı. Bunun anlamının futbolcunun gözden çıkarılması olarak yorumlandığı bildirildi. Porto bu yüzden oyuncuyu satmak istiyor. Fakat satın alma opsiyonunun sarı kırmızılı ekibin bütçesini aştığı yorumları yapılmakta. Çünkü oyuncu için istenen bonservis bedeli 7.5 milyon Euro. 2 yıllık sözleşmesi olmasına rağmen Aboubakar’ın da takımdan ayrılmak istediği bilinmekte.

Futbolcu için çok ciddi bir teklif şu an için söz konusu değil. Böylelikle Galatasaray’ın oyuncuyu kesin olarak kadrosuna katacağı söylenmekte. Aboubakar daha önce Beşiktaş takımının formasını kiralık olarak giymişti. Ancak sezon sonunda Porto’ya geri dönmüştü. Beşiktaş bir sene daha futbolcuyu almak için devreye girmişti. Fakat Porto bunu kabul etmemişti. Bunun yanı sıra kısa bir süre önce Fenerbahçe’nin de oyuncuyla görüşme yaptığı gündeme gelmişti. Sarı lacivertliler ise bunu açık bir dille yalanlanmıştı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here