Hafta sonunda deplasmanda Fenerbahçe ile karşı karşıya gelen Galatasaray, müsabakadan beraberlik ile ayrılmıştı. Sarı kırmızılı takım, hakemin vermiş olduğu kararlardan dolayı oldukça tepkiliydi. Yönetim dün MHK ile bir araya gelerek durumu arz ettiler.

Önümüzdeki Günlerde Açıklama Yapacağız

Bu sene Başakşehirspor’un ardından ikinci sırada bulunan ve ligi şampiyon olarak bitirmek isteyen Galatasaray, hafta sonunda oynadığı derbiden 1 puan ile dönü. Karşılaşmayı yöneten Ali Palabıyık’ın yönetiminden memnun kalmayan yönetim, dün MHK başkalı ve üyeleri ile önemli bir görüşme yaptı. Bu görüşmede kurumun başkanı Sabri Çelik, üyeler Mustafa Çulcu ve Muhittin Boşat yer aldı.

Görüşme sonrasında konuşan Galatasaray başkanı Mustafa Cengiz, şunları ifade etti; bizim kara Pazar olarak tanımlamış olduğumuz müsabakadan dolayı burada bulunuyoruz. Ayrıca kendilerine hayırlı olsun da demiş oldu. Genel mevzular söz konusu oldu. Ancak ağırlıklı olarak deplasmanda oynadığımız Fenerbahçe maçındaki kötü hakem yönetimini kendilerine ilettik. Onlardan VAR kayıtlarını istedik. Bunun verilmesi gibi bir talebimiz var. Önümüzdeki günlerde buna dair ayrıntılı açıklamalarda bulunacağız, dedi.

Galatasaray’ın Nelere İtiraz Ettiği Belli Oldu

Sarı kırmızılı takımın maçta yaşanan hangi pozisyonlara itiraz ettikleri de ortaya çıktı. Buna göre Galatasaray, Belhanda’nın 18.dakikada görmüş olduğu sarı kartın gereksiz olduğunu söylüyorlardı. Ayrıca Mehmet Topal’ın yaptığı faul sonrasında kart görmemesini de eleştiriyorlar. Aynı şekilde Skrtel’in de kartının atlandığını düşünüyorlar. En çok itiraz edilen pozisyon ise Fenerbahçe’nin atmış olduğu gol.

Galatasaray yönetimi, bu pozisyon öncesinde çok net ve bariz bir faulün olduğunu söylüyorlar. Bunun da Dirar tarafından yapıldığını iddia ediyorlar. Ayrıca pozisyonun devamında elle yapılmış olan bir kontrolün de olduğu söyleniyor. Tüm bunları MHK’ye sunan sarı kırmızılı takım yöneticileri, bu konuda bir açıklama yapılmasını bekliyorlar.

Hafta sonunda oynanan maçta Fenerbahçe ve Galatasaray, Kadıköy’de karşı karşıya gelmişti. Onyekuru ile öne geçen Galatasaray, daha sonra Elif’in attığı gole engel olamamıştı. Müsabaka ise beraberlikle sona ermişti. Maça damgasını vuran ise bazı pozisyonlar olmuştu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here