Transfer dönemin çok hareketli geçirmeyen Galatasaray, bugüne kadar sadece stoper bölgesine Marcao’yu aldı. Özellikle forvet konusunda takımın nasıl hareket edeceği ve bu mevkiye kimin alınacağı merak ediliyor.

Henüz Forvet Transferi Yok

Sarı kırmızılı takımın ligin ilk yarısındaki en sorunlu bölgesi hücum hattı olarak gösterilmişti. Gomis’in satılması ile beraber bu alanda bir açığın ortaya çıkması problem yaratmıştı. Genç futbolcu Eren Derdiyok ise ilgili bölgede oynamasına rağmen bekleneni verememişti. Bundan dolayı hem teknik heyet hem de taraftarlar, bir forvet oyuncusu için gün sayıyor. Ancak bu konuda henüz net bir isim söz konusu değil. Dün yönetici Abdülrahim Albayrak’a transferler sorulmuştu. Gelen cevap ise biz de merak ediyoruz şeklindeydi. Bu cevap, özellikle sosyal medyada çok büyük bir tepki almıştı.

Galatasaray, hücum hattına iki futbolcu almayı düşünüyor. Burası için en önemli adayın Alan olduğu söyleniyordu. Kariyerine Çin takımında devam eden futbolcu ile görüşülmüş ve birçok konuda anlaşma sağlanmıştı. Ancak bu transfere dair şu an için bir gelişme söz konusu değil.

Balotelli Gelir mi?

Gündemdeki bir diğer futbolcu ise Balotelli. Fransa liginde top koşturan oyuncunun takımından ayrılmasına kesin gözü ile bakılıyor. Hatta Lens kulübü de bu konuda istekli. Birçok kaynağa göre futbolcu geçtiğimiz gün İstanbul’a geldi ve sarı kırmızılı takımın yöneticileri ile görüştü. Son sözün Fatih Terim’e ait olduğu dile getiriliyor. Fakat bugün çıkan bir haber kafaları karıştırmaya yetti. Çünkü Marsilya’nın, Balotelli ile neredeyse anlaştığı paylaşıldı.

Gidenlerin Yeri Nasıl Doldurulacak?

Sarı kırmızılı taraftarların, transfer konusunda takımlarına yaptıkları eleştiriler, özellikle sosyal medyada yer buluyor. Kulüpten birçok oyuncunun ayrılma hazırlığında olmasına rağmen yerlerine futbolcu alınmaması, tepkilerin de artmasına neden oldu. Takımın orta sahasında forma giyen Belhanda’nın da yakın bir zaman içinde ayrılması bekleniyor. Al İttihat, oyuncu için 8 milyon Euro önerdi. Bunun yanı sıra Ozan Kabak konusu ise halen sıcaklığını koruyor. Başarılı defans oyuncusunun sezon sonuna kadar ekipte kalacağı kesinleşmişti. Ancak son yaşanan gelişme bunu riske soktu. Çünkü futbolcunun beklediği maaş artışı bir türlü gerçekleşmedi. Bundan dolayı Ozan’ın büyük bir hayal kırıklığı yaşadığı konuşuluyor. Eğer zam yapılmazsa, futbolcunun takımdan ayrılabileceği dile getiriliyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here