Şampiyonlar ligi grup mücadelesinde dün akşam 3.maçına çıkan Galatasaray, kendi evinde Schalke ile 0-0 berabere kaldı. Oldukça etkisiz bir oyun ortaya koyan sarı kırmızılı ekip, kaleci Muslera’nın sayesinde bir puanı kurtardı.

Muslera Gollere Geçit Vermedi

Schalke ile kendi evinde son derece önemli bir maça çıkan Galatasaray, beklenen oyunu ortaya koyamadı. Maçın ilk bölümlerinde varlık gösteren sarı kırmızılı futbolcular, daha sonraki anlarda ise maçın kontrolünü bir nevi Alman ekibine kaptırdılar. Schalke, sağlı sollu ataklar ile kaleye gelirken, Muslera’nın göstermiş olduğu müthiş performans nedeni ile bir türlü golü bulamadılar. Başarılı kalecinin dışında kalan diğer oyuncular ise pek iyi bir oyun ortaya koyamadılar.

Galatasaray ile Schalke arasındaki maçın, sarı kırmızılılar açısından önemi çok büyüktü. Çünkü Alman ekibi grubun ikinci sırasında ve Galatasaray’ın bir puan önündeydi. Maçın berabere bitmesi ile beraber sarı kırmızılılar ikinci olma şansını da başka bir maça bırakmış oldu. Galibiyeti kaçıran Alman ekibi puanını 5’e yükseltirken, Galatasaray ise 4 puanda kaldı.

Fatih Terim’den Maç Sonu Açıklama

Maç sonrasında Fatih Terim, yapmış olduğu basın toplantısında galibiyeti hak etmediklerini açık bir şekilde dile getirdi. Terim şunları ifade etti; Muslera maç boyunca harika ve kusursuz bir performans sergiledi. Bir puan almamızın temel nedenlerinden birisi onun ortaya koyduğu oyun oldu. Ayrıca Ozan için de aynı şeyleri söylemek mümkün. Kendisi henüz 18 yaşında ve çok genç. Takımımızın evladı. Arkaya çok top atılmasına rağmen Alman ekibinin gol bulamaması bizim için büyük bir şanstı.

Sözlerine devam eden Terim şunları ifade etti; şampiyonlar ligi çok farklı bir kulvar ve seviye. Burada başarılı olmak için iyi çalışmak gerekiyor. Ayrıca her zaman aynı 11 ile devam etmek çok önemli bir husus. Fakat bizim sakat oyuncularımızın sayısı çok fazlaydı. Bu oyuncuların hepsi, birden fazla mevkide rahatlıkla oynayabiliyorlardı. Böylelikle hiç istemediğimiz bir durum ile karşı karşıya kaldık. Her şeye rağmen almış olduğumuz 1 puan çok değerli. Bunu, şampiyonlar ligi grup aşaması bittiği zaman beraber göreceğiz, dedi.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here