Üzerinden 11 gün geçmesine rağmen, Galatasaray ile Fenerbahçe arasında oynanan olaylı maçın etkileri devam ediyor. Bu müsabakadan sonraki açıklamalarından dolayı 7 maç ceza alan Fatih Terim’e, 3 maçlık yeni bir ceza daha geldi.  Bunun yanı sıra kulüp başkanı ve takıma da ceza verildi.

Cezalar Açıklandı

11 gün önce oynanan Galatasaray  – Fenerbahçe maçından sonra çıkan olaylardan dolayı birçok sarı kırmızılı oyuncuya ceza yağmıştı. Ayrıca Fatih Terim de 7 maç ile cezalandırılmıştı. Fatih Terim’in yapmış olduğu son açıklamalardan dolayı PFDK kendisine yine ceza verdi. TFF sitesinden yapılan açıklamaya göre tecrübeli çalıştırıcı, sportmenliğe aykırı olarak yapmış olduğu açıklamalardan dolayı 3 amaç daha Galatasaray takımının başında sahaya çıkamayacak. Böylelikle toplamda 10 müsabaka boyunca takımını yalnız bırakmış olacak. 7 müsabakalık cezanın ilki Kayserispor maçında tamamlanmıştı. Bundan dolayı Fatih Terim tam 9 maçta daha tribünde olacak. Tecrübeli hoca aynı zamanda 14 bin TL para cezası ödeyecek.

Diğer Cezalar da Belli Oldu

Buna ek olarak sarı kırmızılı takımın resmi internet sitesinde 6 Kasım günü yapılan ve sportmenliğe aykırı olarak değerlendirilen açıklamanın cezası da belli oldu. Galatasaray kulübü, 135 bin TL para cezasına çaptırıldı. Sarı kırmızılı takımın başkanı Mustafa Cengiz ise 40 bin TL ve 60 gün hak mahrumiyeti cezası aldı.

Terim 9 Müsabakada Olmayacak

Bu cezalar sonrasında Fatih Terim; sarı kırmızılı takımın evinde oynayacağı Konyaspor, deplasmanda karşı karşıya geleceği Beşiktaş, Türkiye kupası 5.tur mücadelesi, Rizespor, deplasmanda Başakşehirspor, kupa rövanşı, Sivasspor, son 16’ya kalınması durumu kupa maçı ve Ankaragücü takımı ile yapılacak olan müsabakalarda görev alamayacak.

Takım Sessiz Kalma Kararı Aldı

Açıklanan cezalardan sonra sarı kırmızılı takım konuşmama kararı aldı. Fatih Terim ve Galatasaray, bu konu hakkında daha fazla yorum yapmayacaklar. Ancak takım taraftarları bu konuda çok büyük bir tepki gösterdi. Özellikle sosyal medya üzerinden TFF’yi hedef alan birçok eleştiri yayınlandı. Ultraslan taraftar grubu da bu konuya dair çok sert bir bildiri yayınladı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here