Sezonu şampiyon olarak tamamlayan Galatasaray, önümüzdeki yıl için çok daha güçlü bir kadro kurmak istiyor. Sarı kırmızılı ekibin gündeminde birçok oyuncu var. Yakın bir süre içerisinde bu futbolculara imza attırılacağı söylenmekte.

Çok Sayıda Futbolcu Listede

Sarı kırmızılı takımın anlaşmaya vardığı oyuncular arasında ilk sırada Şener geliyor. Bursaspor takımından transfer edilen futbolcu, bu sene Isla ile bir rekabet içerisine girmişti. Zaman zaman forma giyme şansı bulmuştu. Futbolcunun uzun bir süreden beri Galatasaray ile görüşme yaptığı biliniyor. Hatta önümüzdeki günlerde imza atacağı söylenmekte.

Takımın gündeminde yer alan bir başka isim ise Babel. Daha önce Beşiktaş takımının formasını giyen futbolcu, geçtiğimiz devre arasında İngiltere’nin Fulham ekibine transfer olmuştu. Ancak kulüp iyi sonuçlar alamadı. Böylelikle ligden de düşmüş oldu. Uzun bir süreden beri oyuncunun ismi Galatasaray ile anılıyordu. Yapılan görüşmelerin olumlu geçtiği söyleniyor. Transfer sezonunun başlamasıyla beraber imzaların da atılacağı konuşulmakta.

Kaleci Transferi de Yapılacak

Bu sene sarı kırmızılı takımın şampiyon olmasında en büyük katkıyı sağlayanlardan birisi Muslera oldu. Uruguaylı futbolcu takımda kalmaya devam edecek. Ancak aynı anda tam 3 kulvarda mücadele edecek olan sarı kırmızılılar, kaleci transferi de yapmak istiyor. Gündeme gelen isimlerden birisi Altay Bayındır. Henüz 21 yaşında olan genç file bekçisi, Ankaragücü takımında forma giymekte. Kendisi için resmi bir teklif söz konusu değil. Fakat, kısa sürede bir temasın sağlanacağı konuşuluyor.

Kulübün almayı düşündüğü bir diğer isim ise Jimmy Durmaz oldu. Türk asıllı futbolcu daha önce ülkemizde forma giymiş ve mücadele etmişti. Ardından yurt dışına transfer oldu. Fransa’nın Toulouse ekibinde oynayan oyuncu, birçok farklı alanda oynayabilmesiyle dikkat çekiyor. Futbolcunun sarı kırmızılı ekibe gelmeye çok sıcak baktığı bilinmekte. Böylelikle Galatasaray kadrosunu güçlendirmiş olacak.

Bunun yanı sıra takımdan bazı oyuncuların yollanacağı da biliniyor. Eğer çok iyi bir teklif gelirse Belhanda satılacak. Özellikle bazı Arap takımlarının kendisiyle ilgilendiği biliniyor. Ancak bu konuda yapılmış bir resmi teklif henüz yok.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here