Sarı kırmızılı kulüpte seçim heyecanı bugün tamamlandı. Dört adayın seçilebilmek için mücadele ettiği yarış sonrası Galatasaray’ın 38. başkanı Mustafa Cengiz oldu.

Seçime başkan olarak giren Mustafa Cengiz, kulübün 101 olağan genel kurulundan zaferle çıktı. En yakın takipçisi olan Dursun Özbek’e 1164 oy farkla üstünlük kuran Cengiz, 2525 üyenin verdiği oylarla yeniden başkan seçildi.

Büyük Fark Attı

Yapılan oylamada Mustafa Cengiz, bariz bir oy üstünlüğü yakalayarak bazı otoriteleri yanılttı. Sarı kırmızılıların bir önceki seçimine başkan olarak giren Dursun Özbek, Mustafa Cengiz’e ikinci kez mağlup oldu.

Toplamda 20 sandıkta oy kullanma işlemi gerçekleştirildi ve Mustafa Cengiz 2525 oy aldı. Özbek, 1361 oyda kalırken diğer adaylardan Ozan Korkut 659 ve Ali Fatinoğlu da 207 oyla seçimi tamamladı.

Liseliler Bu Kez Yanılttı

Galatasaray takımındaki liseli hegamonyası bir kez daha kırılmış oldu. Daha önce yapılan seçimde de liseli Özbek’e karşı seçimi kazana Cengiz, bir kez daha çoğunluğun tercih ettiği isim olarak ön olana çıktı.

Seçim sonuçlarını netleşmesinden sonra kürsüye davet edilen başkan Mustafa Cengiz, konuya atıfta bulunarak liselilerin liselilerden başkasına oy atmayacağı yönündeki inanışların bir kez daha gerçek olmadığının ispatlandığını söyledi.

20 Sandığın 18’ini Ele Geçirdi

Genel kurul sonrası yapılan oy sayımlarında başkan Cengiz’in sadece iki sandıkta birinci çıkmaması dikkat çeken detaylar arasındaydı. 4 ve 20 numaralı sandıklarda en çok oyun alan isim Dursu Özbek olurken kalan sandıkların tamamından Mustafa Cengiz birinci çıktı.

Özbek’in Düşüşü Dikkat Çekti

Galatasaray başkanlık seçimlerindeki güçlü adaylardan bir tanesi olarak gösterilen Dursun Özbek’in bir önceki seçime kıyasla daha düşük sayıda oy alması gözlerden kaçmadı.

Bir önceki seçimde 3458 genel kurul üyesinden 1623 oy toplayan Özbek, 1703 oy alan Cengiz’e kaybetmişti. Bu seçimde ise 4780 üye oy kullandı. Ancak Özbek, bu oylardan yalnızca 1361’ini alabildi.

Döneminde şampiyonluk yaşanan ve UEFA ile ilgili sorunların büyük bir kısmını hallederek övgü alan Mustafa Cengiz ise oyunu artırdı ve bu kez üç yıl için koltuğa oturdu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here