Korana virüs salgının ülkemizde artmasının ardından tüm spor karşılaşmaları belirsiz bir tarihe ertelendi, erteleme kararının ardından kulüplerde maddi hesaplar yapılmaya başladı. Oyuncuların maaşlarını bir ay geç ödeyecek olan Galatasaray’ın bu kararına oyuncular problem çıkarmama yönünde karar aldı.

Bir Maçlık Primler Tesis Personeline

Avrupa’da ki kulüplerin yıldız oyuncularının gündeme taşıdığı maaşlarını personele dağıtma kararına Sarı kırmızılı futbolcularda dahil oldu. Kaptanlar Selçuk, Donk ve Muslera bir maçlık primlerini tesis personeline verecek. İtalya, ispanya ve Almanya’da başlayan modaya uyan Cimbom’da kaptanların dışında kadrodan birçok oyuncunun da katılması bekleniyor.

Cimbom’un Oyuncularından Örnek Karar

Kovid 19 nedeni ile ertelenen maçların getirdiği ekonomik sıkıntıyı aşmak için takımın oyunculara ödeyeceği maaşları ertelemesine ses çıkarmama kararı alan kadro oyuncuları asla maaşlar geç ödeniyor şeklinde bir tavı içerisine girmeyeceklerini bildirdi. Kaptanlar Selçuk İnan, Fernando Muslera ve Ryan Donk kendi aralarında aldıkları karar ile bir maçtan alacakları primlerini Galatasaray tesis personeline dağıtacak, kaptanların bu örnek kararına tüm oyuncuların destek vereceği bekleniyor. Bu durumun birlik, beraberlik ve aidiyet duygusu ile hareket eden ve tüm zorluğa rağmen görevinin başında kalarak kulübe destek sağlayan personelin yüzünün güldürülmesi amaçlanıyor. Galatasaray kulübünün oyuncularının bu kenetlenme ve birlikte olma duygusu karşısında teknik kadroda oldukça etkilenmiş durumda.

Futbolcular Sezona Evlerinde Hazırlanıyorlar

Futbolcular maçlara evlerinde hazırlanıyorlar, kurulan Watsapp hattından oyunculara evlerinde yapacakları antrenman ve bireysel egzersizler haftalık olarak verilecek. Koronaya karşı alınması gereken önlemleri, ailelerini ve çalışanlarını nasıl koruyabilecekleri gibi konularda dikkat etmeleri çağrısı da yapan sarı kırmızılı yönetim en ufak bir açık ya da ihmal nedeni ile neler yaşanabileceğini oyuncularına anlattı.

PAYLAŞ
Önceki İçerikFutbol, Basketbol, Voleybol Ve Hentbol Ligleri Ertelendi
Spor Güncel, sizler için gündemi takip eder ve usta yazar kadrosu ile en can alıcı konuları sizlerle buluşturur. Detaylı analizleri ile sporun nabzını tutar ve bahis tutkunları için bir rehber niteliği taşır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here