Henüz golcü transferini tamamlayamayan Galatasaray, birçok ülkeden farklı isimler ile görüşmesini devam ettiriyor. Ancak takımın gündeminde hiç beklenmedik bir futbolcunun olduğu konuşuluyor. Bu ismin Cenk Tosun olduğu öğrenildi. Everton takımının da bu transfere olumlu baktığı biliniyor. Ancak önemli olan Cenk’i ikna edebilmek.

Transfer Çalışmaları Devam Ediyor

Ligin ilk yarısında forvet oyuncusu eksikliğini en çok yaşayan takımların başında Galatasaray geliyordu. Sarı kırmızılı ekip, özellikle sezon başında Gomis’in satılmasının ardından oyuncunun eksikliğini yakından hissetti. Onun yerine oynayan Eren ise istenilen performansı gösteremedi. Galatasaray, Batshuayi için nabız yokluyır. Bunun yanı sıra Alan da halen listede. Son olarak takımın başarılı hocası Terim, Cenk’in transfer edilmesi için talimat verdi. Futbolcunun olası bir pürüz çıkarma ihtimaline karşılık, Terim bizzat devreye girerek onu ikna etmeye çalışacak.

Everton Mali Açıdan Rahatlamak İstiyor

İngiliz kulübü Everton, Cenk’in takımda kalması yönünde çok ısrarcı değil. Ancak gelen haberlere göre onu satmak yerine kiralık olarak vermeyi düşünüyorlar. Milli yıldızın kulübe olan maliyeti de bu kararın alınmasında en önemli nedenlerden birisi. Fakat Cenk’in Türkiye’de oynama gibi bir planı şu an için söz konusu değil. Everton takımından yollansa bile başka bir İngiliz takımında ya da ülkede forma giymeye devam etmek istiyor. Bundan dolayı transferin zor olacağı söylenmekte.

Cenk Kadroya Giremiyor

Geçtiğimiz yıl adaya giden Cenk, ilk dönemler göstermiş olduğu başarılı performans sonrasında çok büyük bir alkış almadı. Bundan dolayı futbolcunun kalıcı olacağı konuşuluyordu. Ancak bu sezon işler pek de istenildiği gibi gitmiyor. Çünkü oyuncunun kadro bulma ihtimali her geçen gün zayıflamakta. Önünde yer alan futbolcuların çok iyi bir oyun ortaya koyması bunun en büyük nedeni. Niasse ve Lewin, atmış olduğu goller ile takımlarını sırtlıyorlar. Cenk, bu yüzden şu an için üçüncü forvet konumuna düşmüş durumda. Futbolcunun sözleşmesi ise 2022 yılına kadar devam ediyor. Bu transfer girişiminden nasıl bir sonuç alınacağı en çok merak edilen konuların başında gelmekte.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here