Gaziantep FK Başkanı Mehmet Büyükekşi Türkiye Futbol Federasyonunun 12 Haziran tarihinde liglerin başlama kararını desteklediklerini söyledi, Başkan futbolu çok özledik dedi. Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Nihat Özdemir liglerin 12 Haziran’da başlayacağını açıkladı, hayırlı olsun biz zaten futbolun yeniden başlamasını istiyorduk dedi.

Futbol Normalleşme Sürecinde Yol Haritasını Belirlemeli

Hayatın normal akışına dönmesi için tedbirlerin alındığını hatırlatan Gaziantep FK Başkanı Mehmet Büyükekşi korona virüs salgınında güzel gelişmeler yaşandığına dikkat çekerek 12 Haziran tarihine kadar pandemi sürecinde çok daha olumlu gelişmelerin yaşanacağı beklentilerini dile getirdi. Alınan tedbirler ile liglerin oynanarak sezonun tamamlanacağını dile getiren Gaziantep FK Başkanı Mehmet Büyükekşi 12 Haziran tarihine kadar birçok yasak kalkmış olacak, Türkiye hızlı bir şekilde normal hayata dönüyor, futbolda bu normalleşme sürecinde yol haritasını belirlemeli idi ve doğru bir karar alındı.

Umarım Herkes Açısından İyi Bir Sezon Yaşanır

Gaziantep FK olarak bizler futbolu özlediğimizi açıklamış ve liglerin yeniden başlamasını istemiştik. Türkiye Futbol Federasyonun verdiği 12 Haziran liglerin başlama kararını destekliyoruz, umarım herkes açısından iyi bir sezon yaşanır ve insan sağlığı için alınan tedbirler sayesinde bir problem ile karşı karşıya kalınmaz dedi. 

Türkiye’ye Dönerek Sağlığımı Riske Attım

Öte yandan korona virüs salgının başlaması ile özel bir uçak kiralayan ve ülkesine dönerek tepki çeken Gaziantep FK teknik direktörü Marius Sumudica olay olacak bir açıklama yaptı. Romen teknik adam Türkiye’ye döndü ve karantinaya alındı, daha önce yaptığı açıklamada Türkiye’ye dönerek sağlığını riske attığını söyleyen Gaziantep FK teknik direktörü Marius Sumudica bu kez liglerin oynatılmaması halinde intihar edeceğini dile getirdi.

Ligler Ertelenirse İntihar Ederim

Romaya’da ki gazeteci Emanuel Roşu’ya konuşan Gaziantep FK teknik direktörü Marius Sumudica dikkat çeken çarpıcı cümleler kullandı. Sumudica Romanya’dan döndüm ve 14 günlük karantina sürecine girdim, Türkiye’ye gelerek sağlığımı riske attım. Eğer 14 günlük karantina sürecim bittikten sonra Türkiye Futbol Federasyonu kalkar ve liglerin erteleneceğini söylerse kendimi 10 kattan aşağı atar intihar ederim dedi.

PAYLAŞ
Önceki İçerikYardımcı Antrenör Olarak Başlamak Güzel Olur
Spor Güncel, sizler için gündemi takip eder ve usta yazar kadrosu ile en can alıcı konuları sizlerle buluşturur. Detaylı analizleri ile sporun nabzını tutar ve bahis tutkunları için bir rehber niteliği taşır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here