Fenerbahçe’nin Brezilyalı oyuncusu Giuliano, Medipol Başakşehir karşılaşmasında aldıkları 2-0’lık galibiyetin sırrını açıkladı. Alınan üç puanın hafta içi yaşanan “kavgalı süreç” sonrası geldiğini söyleyen yıldız futbolcu, önemli açıklamalar yaptı.

“Hocamız Bize Güvendi”

Ligde aldığı Başakşehir galibiyeti sonrası şampiyonluk konusundaki iddiasını somut bir şekilde ortaya koyan Fenerbahçe’de orta saha oyuncusu Giuliano galibiyete dair yaptığı açıklamada, normal bir antrenman sürecinden çok daha fazlasının yaşandığını belirterek şunları söyledi.

“Hocamız, ilk günden itibaren bize galip geleceğimizi söyledi. Biz de futbolcular olarak buna inandık. Yani aslında ilk etapta psikolojik olarak hepimizi hazırladı. Bu çok önemli bir yetenek. Oyuncunun size inanmasını sağlayabilmek her teknik direktörün yapabildiği bir şey değil. Yaptığımız antrenmanların her saniyesi bilinçli bir şekilde hazırlanan bir planın parçasıydı. Sahada yer alacak her futbolcunun ne zaman nerede ne yapacağını hocamız hesaplamış. Biz de hafta boyunca bunun üzerine yoğunlaştık ve gerçekten de çalıştığımız gibi oldu.”

“Rakibi Ezberledik”

Hafta arası çalışmalardan sonra Başakşehir maçlarından bölümler izlediklerini söyleyen yıldız futbolcu şunları ifade etti. “Teknik heyeti, bir çok video hazırlamış. Rakibin topu oyuna soktuğu andan itibaren hangi oyuncunun nereye gittiğini ve ataklarda nasıl varyasyonlar ortaya koyduklarını gösterdi. Birkaç farklı dizilişte hep aynı şekilde oyun oynuyorlardı. Visca, rakip için çok önemli bir oyuncuydu. Emre de öyle ama maçta Emre’nin olmayacağını bildiğimiz için işimiz kolaylaştı.”

Mücadele boyunca rakibin organize atak kurmasını engellediklerini söyleyen Giuiano, “Topu aldıkları anda her pas noktasını kilitlemeye çalıştık. Bazı arkadaşlarımızın özel görevleri vardı. Çünkü orta sahada rakibin bazı pas istasyonları var. Biz bu trafiği kesmeye çalıştık. Maç boyunca da başarılı olduk. Top kaybettikten sonra geri dönüşlerde sıkıntı yaşadıklarını hocamız defalarca bize izletti. Yani iki golün de bu şekilde atılmış olması bir tesadüf değil. Rakip çıkarken kime nasıl baskı yapacağımızı çok iyi çalışmıştık. O yüzden yapmak istediklerimizi sahaya yansıttık diyebiliriz. Fernandao da iki topta da bitiriciliğini gösterdi ve üç puanı aldık” dedi.

PAYLAŞ
Önceki İçerikFIFA, Trabzon’u Geri Çevirdi
Sonraki İçerikŞampiyonlar Sahaya İniyor
Spor Güncel, sizler için gündemi takip eder ve usta yazar kadrosu ile en can alıcı konuları sizlerle buluşturur. Detaylı analizleri ile sporun nabzını tutar ve bahis tutkunları için bir rehber niteliği taşır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here