Galatasaray’da forma giymesine rağmen profesyonelliği ve karakteri ile diğer takım taraftarlarına da kendini sevdirmeyi başaran Gomis’ten Euro 2024 yolunda Türkiye’ye destek mesajları geldi.

2017 – 2018 sezonunda 29 gol atarak yeni bir rekor kırıp gol kralı olan Batefimbi Gomis, Avrupa Şampiyonası için adaylık başvurusu yapan ülkemiz için desteğini belirten açıklamalar yaptı. Türkiye Futbol Federasyonu’nun resmi sitesinde yer alan röportajdan öne çıkan kısımlar ise şu şekilde.

“Toplumun Büyük Bir Kısmı Futbola Aşık”

Yaptığı açıklamada ülkemizde yapılması planlanan turnuvanın çok renkli geçeceğine inancının tam olduğunu söyleyen Batefimbi Gomis, kendisinin de burada yaşamaktan çok keyif aldığını ve uluslar arası organizasyonlar için Türkiye’deki ilginin kesinlikle yeterli olduğunu vurguladı. Türk insanının çok sıcak kanlı ve misafirperver olduğunun da altını çizen Fransız yıldız, şunları ifade etti.

“Avrupa’nın birçok yerinde bulundum ve önemli kulüplerde oynadım. Şunu rahatlıkla söyleyebilirim ki; Türkiye kelimenin tam anlamıyla bir futbol ülkesi. İnsanlar sevinçlerini de üzüntülerine futbola endeksli yaşıyor. Gerçekten sizi sevdiklerini veya size kızdıklarını bakışlarından anlayabiliyorsunuz. Türkiye’ye ve Galatasaray’a gelmek kariyerim için verdiğim en doğru karardı diyebilirim.”

“Çok Kapsamlı Bir Çalışma Var”

Açıklamalarında turnuva için yapılan teknik altyapı hazırlıklarına da değinen Batefimbi Gomis, ülke çapında yapılan çalışmanın büyüklüğüne ve gösterilen özene dikkat çekerek şu sözleri kullandı.

“Sezon boyunca gittiğimiz deplasmanlar sayesinde birçok şehir ve stat gördüm. Avrupa’daki stadyumlarla kıyasladığımda hiçbir eksikleri yok diyebilirim. Hatta bazı yeni statlar var ki bence Avrupa’da bu şekilde bir atmosfer bulamazsınız. Galatasaray bu konuda çok şanslı çünkü çok özel bir stadı var. Fakat İstanbul dışındaki yerleri de gözlemledim ve kesinlikle ülkenin turnuva için çok uygun bir aday olduğunu düşünüyorum.”

Sarı kırmızılı takıma geldiği ilk yılında gol kralı olmayı başaran 33 yaşındaki Batefimbi Gomis, aynı zamanda yeni bir rekor da kırmış oldu. Alex de Souza’nın 28 golle elinde bulundurduğu bir sezonda en fazla gol atmayı başaran yabancı oyuncu unvanını kazanan yıldız futbolcunun Şampiyonlar Ligi’nde göstereceği performans da merak ediliyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here