Fenerbahçe yeni sezon için hazırlıklarını sürdürürken yapılması planlanan transferlerin yanı sıra sözleşmesi devam eden 12 yabancı oyuncunun bazılarına da veda etmeye hazırlanıyor.

Bütün Yük Comolli’nin Omuzlarında

Yeni sezona şampiyonluk parolası ile çıkan kanarya yeni sportif direktörü Damien Comolli’den haber bekliyor. Sarı lacivertliler UEFA yaptırımları sonucunda satmadan futbolcu alamadığı için şuan kadroda devam eden isimlerden birkaçı ile vedalaşmayı planlıyor.

Damien Comolli kadroda gidecek oyuncuları belirlemeye çalışıyor. Çalışmasına ama Fenerbahçe cephesinde işler biraz karışık. Futbolcuların Fenerbahçe’den aldığı yüksek maaş nedeni ile Arap yarımadası ve Çin dışında gelecek talipleri kabul etmeyen oyuncular Fenerbahçe’yi zora sokuyor.

Fenerbahçe’nin taze yönetimi devir aldığı Kulüp’ün mali ve yapısal sorunları ile uğraşıyor. Gelirlerin ve giderlerin birbirine denk olmasını sağlamaya çalışan sarı lacivertli ekibin en önemli önceliği takımın borç yükünü düşürmeye çalışmak olacak.

Fenerbahçe’nin gönderilecekler listesinin ilk üç isimin Aatıf, kamani ve isla olduğu konuşuluyor.

Fenerbahçe’den aldığı yıllık 2 milyon euro ücreti bırakmak istemeyen Kamerunlu kaleci kamani takımdan ayrılmak istemiyor.

Fenerbahçe’nin tecrübeli kalecisi Volkan Demirel’in yönetimden devam kararı beklediği ortaya çıktı. Fenerbahçe yeni sezonunda takımın transferleriyle ilgili tüm yükümlülüğü Damien Comolli’ye bıraktı. Comolli ise İsmi Fenerbahçe ile özdeşleşmiş olan kaleci Volkan demirel’in kalması yönünde karar verdiği ve oyuncuya 1+1 yıllık sözleşme önermesi gelen haberler arasında.

Ersun Yanal Fenerbahçeye Mi Dönüyor

Teknik direktör olarak Aykut kocaman ile devam etmek istemeyen Fenerbahçe eski hocası Ersun yanal’ı istiyor. Tecrübeli çalıştırıcı ile iletişime geçecek olan Fenerbahçe Damien Comolli’nin de onayını almak istiyor.

Fenerbahçe de başkanlığın el değiştirmesi ile başlayan heyecanlı günler hızını kesmeden devam ediyor. Taraftarı heyecanlandıran futbolcu isimlerinin yanı sıra fener bahçenin hazırladığı transfer listesinde Fenerbahçe’nin eski çalıştırıcısı Ersun Yanal’da bulunuyor. Birçok çalıştırıcının yer aldığı o Liste’de Ersun Yanal ilk sırayı tutuyor.

2013-2014 sezonunda Fenerbahçe’yi çalıştıran teknik adam ile Ali Koç Fenerbahçe seçiminden önce bir araya gelmişti. Hatta Kongre’de Ersun yanal içinde görüşlerini belirten Ali Koç “ bizi şampiyon yapan hoca ile özel hayatı nedeniyle kötü bir şekilde ayrılmış olmak beni üzüyor” ifadelerine yer vermişti.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here