Voleybolda Sultanlar'ın şampiyonluk mücadelesi başladı. Vestel Venüs Ligi'nde normal sezonu başarıyla tamamlayarak finale yüksel iki takımdan Halkbank ve Galatasaray, play off serisinin final maçında karşılaştı. Serinin ilk maçının kazanan Halkbank, şampiyonluk yolunda önemli bir adım attı.

İlk Seti Galatasaray Aldı

Türkiye Voleybol Federasyonu Başkent Spor Salonu'nda oynanan mücadeleye her iki takım da dengeli bir oyunla başladı. Aceleci hücumlardan uzak duran her iki ekip de servis sırası kendilerine geldiğinde durumu avantaja çevirmeye çalıştı.

İlk setteki teknik molaya 12-10'luk bir üstünlük yakalayarak giren Galatasaray, moladan sonra da başarılı bir oyun ortaya koyarak maçın ilk setini 25-23 önde kapattı.

İkinci setteki oyun da ilk setteki oyunun kopyası gibiydi. Takımların risk almadan oynaması ve yüksek bir motivasyonla sahaya çıkmaları, maçı izlemeye gelen seyircilere keyifli anlar yaşattı. Kosheleva'nın etkin performansı ile birlikte ikinci setin başında da rakibine üstünlük kuran Galatasaray'ın oyununa Halkbank'ın karşılık vermesi uzun sürmedi. Sert servislerle oyuna ortak olan ekip, ikinci seti kazanarak maçta durumu 1-1'e taşıdı.

Üçüncü Set Seriyle Başladı

Karşılaşmanın üçüncü setinde Halkbank adeta başka bir takım kimliğine bürünerek sahaya çıktı. Fulden'in olağanüstü oyunuyla altı sayı atıp rakibine hiç sayı şansı vermeyen ev sahibi ekip, 9-3'lük bir skor üstünlüğü elde ederek rakibinin mola almasına neden oldu.

Moladan sonra biraz daha derli toplu bir görüntü çizen Galatasaray, farkın açılmasına engel olsa da seti kaybetmenin önüne geçemedi. Sonraki sette Galatasaray maça ortak oldu. Ev sahibi ekibin manşet konusunda yaşadığı problemi değerlendirerek hücum planlarını değiştirdi ve maçta durumu 2-2'ye getirdi.

Tecrübesini Kullandı

Halkbank, mücadelenin beşinci setinde sarı kırmızılı ekiple arasındaki tecrübe farkını ortaya koydu. Takım halinde yaptığı savunma ile mücadelede öne geçen ev sahibi ekip, son seti 19-17 ve maçı da 3-2 kazanarak seride 1-0 öne geçmeyi başardı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here