Bugün başlayacak 2018 FIBA Dünya kupası hakkında açıklamalarda bulunan Türkiye Basketbol Federasyon Başkanı Hidayet Türkoğlu, A milli kadın basketbolcularımıza inanıyorum. Bizi gururlandıracak sonuçlar ile ülkemiz geri dönecekler dedi.

 Kadın Milli Takımımız Gurur Kaynağımız Oldu

A milli kadın basketbol takımımızın İspanya’nın tenerife kentinde düzenlenecek olan FIBA Dünya kupasında başarılar yaşayacağına inanan Türkiye Basketbol Federasyon Başkanı Hidayet Türkoğlu kameraların karşısına geçerek açıklamalarda bulundu Hidayet Türkoğlu, A milli kadın milli takımımız aldığı sonuçlar ile bizim gurur kaynağımız oldular. Milli takımımızda bir jenerasyon değişikliği yaşıyoruz. Yani oyuncularımız birbirleriyle oynamaya alışmış basketbolcular değiller. Ancak buna rağmen gösterdikleri performans ve aldıkları sonuçlar ile bize bir takım olduklarını ispatladılar. Ay yıldızlı formayı uzun yıllar boyunca gururla taşımasını beklediğimiz genç basketbolcularımızın sorumlulukları her geçen gün fazlalaşıyor. Dünya kupası boyunca takımda yer alan genç kardeşlerimiz de süre bulacaklar. Parkede yer aldıklarında kendilerini göstermelerini ve takıma katkılı olmalarını ümit ediyorum.

A milli kadın milli takımımızın İspanyadan madalyayla dönmesini bekliyorum. Ancak her zaman söylediğim gibi sonuç ne olursa olsun sahada ortaya konulan mücadele izleyeni tatmin ediyorsa o maç kazanılmış demektir.

Dünya Kupasına Çok İyi Hazırlandık

Türkiye basketbol federasyon başkanı Hidayet Türkoğlu A milli kadın basketbolcularımızın dünya kupasına oldukça iyi hazırlandıklarını dile getirdi. Hidayet Türkoğlu,  takım olarak dünya kupasına iyi hazırlandık ve iyi sonuçlar alamyı bekliyoruz. Ancak dünya kupaları her zaman diğer turnuvalardan farklıdır. Bu yüzden direkt sonuca odaklanmak yerine karşılaşmaları maç maç değerlendirmek herkes için daha doğru olacaktır.

Çin’e Gideceğimize Kalben İnanıyorum

2018 FIBA dünya kupasında yarışacak olan A milli kadın basketbolcularımızın dışında 2019 FIBA Dünya kupasına hazırlanan A milli erkek basketbol takımımızın performansını da değerlendiren Hidayet Türkoğlu, Karadağ ve Slovenya gibi iki zorlu rakibimiz karşısında galip gelmeyi başardık. Bu galibiyetler bizi dünya kupasına daha çok yaklaştırdı. Takımımızda Cedi Osman, Furkan Korkmaz gibi genç yetenekli ve farklılık yaratan yıldız isimlerimiz var. Ersan İlyasova ve Semih Erden gibi tecrübeli oyuncularımızda genç kardeşlerimizle gerek saha içerisinde gerek sah dışarısında güzel paylaşımlar yapıyorlar. Kadromuzun bizi Çin’e götürebilecek güçte olduğuna inanıyorum.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here