Bir dönem Galatasaray takımında da oynayan ve kulübün simge isimlerinden birisi haline gelen Hagi’nin oğluna teklif var. Gösterdiği performansla dikkat çeken genç oyuncu, Barcelona tarafından resmen istendi.

Takımdan Ayrılabilir

George Hagi’nin henüz 20 yaşında olan oğlu Ianis Hagi, şimdiden transfer piyasasının gündeminde yer alıyor. Romanya’nın Viitroul ekinde forma giyen oyuncu, göstermiş olduğu performansla alkışı hak etmişti. Ünlü futbolcu, bir süreden beri bazı takımların radarına girmişti. Bunların arasında en çok öne çıkan ise Barcelona oldu. Hatta bundan dolayı futbolcunun kulüpten ayrılabileceği belirtildi. Konuyla alakalı olarak kulübün başkanı Popescu bir açıklama yaptı.

Barcelona Resmen İstedi

Romanya’nın Viitorul takımının başkanı olan Popescu ise oyuncunun durumuyla alakalı olarak şunları söyledi; Ianis bizim en değerli futbolcularımızın başında geliyor. Uzun bir süreden beri onu isteyen birçok takım var. Bunlardan birisi Barcelona oldu. Fakat Katalan ekibinin niyetinin farklı olduğunu görmekteyiz. Çünkü oyuncuyu direk olarak kulüpte oynatmayı düşünmüyorlar. Öncelikle onu tecrübe kazanması için başka bir ekibe kiralama fikrine sahipler. Biz ise buna karşı çıkıyoruz.

Bundan dolayı yapmış oldukları teklifin bizim için bir önemi yok. Çünkü Ianis Hagi zaten yetişmiş ve üst düzey bir oyuncu. Şu an için dünyanın herhangi bir kulübünde çok rahat bir şekilde oynayabilir. Ayrıca onu isteyen başka ekipler de var. Fakat size kesin olarak şunu söyleyebilirim ki Barcelona defteri şu an için kapanmış durumda, dedi.

Sözlerine devam eden Popescu ayrıca şunları dile getirdi; geçtiğimiz gün kendisiyle bir görüşme yaptım. Daha sonra babasıyla da aynı konuyu masaya yatırdık. Kulüpten ayrılmak istediğini söyledi. Buna çok büyük bir saygı duyuyoruz. Fakat gideceği ekip Barcelona olmayacak. Bundan dolayı başka takımları düşünüyoruz. Kendisine gelmiş olan teklifler çok fazla. Bunlardan bir diğer ise Rus takımı Spartak Moskova tarafından yapıldı. Bu noktada önümüzdeki günlerde son duruma dair bir karar vereceğiz, dedi. Ianis Hagi, bir dönem Galatasaray takımının da gündemine gelmişti. Ancak daha sonra bu transferden vazgeçilmişti.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here