Euro 2020 eleme grubundaki rakibi İzlanda ile karşı karşıya gelmek için bu ülkeye giden milli takımımız, çirkin bir müdahaleye maruz kaldı. Ay yıldızlılar saatlerce havalimanında bekletildi. Bir kişi de kaptan Emre’ye tuvalet fırçası uzattı

Saatlerce Beklettiler

Son dünya şampiyonunu üstün bir oyun ile mağlup eden Türkiye, deplasmanda İzlanda ile bu Salı günü karşılaşacak. Bu maç için ülkeye hareket eden kafilemiz, saatlerce ülkeye sokulmadı. Futbolcumuz Burak Yılmaz, o sırada Instagram üzerinden yayın yaptı ve şunları ifade etti; buraya gelmek için tam 6.5 saat yolculuk yaptık. Havalimanına vardık. Ancak 3 saatten beri burada bekletiliyoruz. Henüz bizi ülkeye sokmuş değiller dedi.

Bu gelişmenin ardından İzlanda’ya özellikle sosyal medya üzerinden çok sert tepkiler gösterildi. Gelen haberlere göre milli takım kafilesi saatlerce ve çok ince ayrıntılı olarak arandı. Ancak bunun ardından ülkeye sokuldu. Fakat İzlandalıların yaptığı terbiyesizlikler bununla sınırlı kalmadı.

Tuvalet Fırçası Uzattılar

Kafilenin gümrükten geçmesinden sonra gazetecilere açıklama yapan kaptan Emre’ye bir kişinin tuvalet fırçası uzattığı görüldü. Aynı anda cep telefonuyla çekim yapan bu kişi fark edilmedi. Ancak bu terbiyesizlik kameralara yansıdı. Bu sırada Emre şunları söyledi; birçok farklı ve gereksiz arama yapıldı. Çok beklettiler bizi. Doğal olarak takımca gerildik. Tüm bunlara hiçbir şekilde gerek yoktu. Bunlar Türk milletine kurban olsun, dedi.

Konuyla alakalı olarak İzlanda tarafından herhangi bir açıklama yapılmadı. Ancak yaşananlardan dolayı milli takımın moralinin son derece bozulduğu da gözlerden kaçmadı. Sosyal medya üzerinden Türk taraftarlar, bu saygısızlığı yapan kişiyi aramaya başladı. Ancak bir sonuç elde edemediler. Salı günü oynanacak olan müsabaka öncesinde yaşanan bu gelişmelerin sahaya nasıl yansıyacağı ise merak ediliyor.

Şimdiden birçok kişi Kasım ayında oynanacak olan Türkiye – İzlanda maçından hemen önce benzer şeylerin yapılması gerektiğini söyledi. Daha önce de Türk milli takımımız birçok ülkede benzer şeylere maruz kalmıştı. Özellikle İsviçre ile yıllar önce yaptığımız maçın öncesinde kafilemiz bekletilmişti. Aynı zamanda milli marşımız da ıslıklanmıştı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here