Fenerbahçe bu hafta son derece önemli bir maça çıkıyor. 19 seneden beri kendi evinde yenilmediği Galatasaray ile karşı karşıya gelecek. Müsabakada hangi oyuncuların oynayacağı ise merak edilmekte. Gelen haberlere göre Jailson’un kadroda olmasına kesin gözü ile bakılıyor.

Mehmet Ekici’nin Kırmızı Kart Görmesi Planları Değiştirdi

Sarı lacivertli takım geçtiğimiz hafta deplasmanda son derece önemli bir maça çıkmıştı. Kendisi gibi ligde kalma mücadelesi veren Ankaragücü ile karşılaşan takım, yediği golden sonra beraberliği yakalamıştı. Ancak maçın son dakikasında Mehmet Ekici’nin kırmızı kart görmesi çok büyük bir tepki almıştı. Yapılan açıklamaya göre futbolcunun 3 maç ceza alacağı öğrenildi. Durum böyle iken Galatasaray maçında nasıl bir kadro ile sahaya çıkılacağı da merak edilmişti. Ersun Yanal, bu konuda kararını verdi ve sahaya Jailson’ı sürme kararı aldı.

Zajc Şansını Kaybetti

Devre arasında transfer edilen ve bazı maçlarda gösterdiği performans ile dikkat çeken Zajc, Ankaragücü maçında çok kötü bir oyun ortaya koydu. Genç futbolcu, özellikle yapmış olduğu çok kritik pas hataları ile akıllarda soru işareti oluşturdu. Hatta bundan dolayı Ersun Yanal’ın kafasının karıştığı biliniyor. İşte bu yüzden bir çözüm arayışına girildi. Buna göre Tolgay ile Memet Topal ikilisi maçta yer alacak. Bunlara destek vermesi açısından ise Jailson forma giyecek. Zajc’in ise oynanması beklenmiyor.

İlk Maçın Adamı Olmuştu

Jailson, özellikle ilk yarıda oynanan Galatasaray maçında hem ortaya koyduğu oyun hem de maç sonunda başlattığı olaylar ile gündem olmuştu. Mükemmel bir gol atan futbolcu, müsabaka sonrasında ise Belhanda ile ağız dalaşına girmiş ve sonrasında rakibine bir tokat atmıştı. Bunun ardından ise saha bir anda karışmıştır. Galatasaray bu süreçten dolayı çok olumsuz bir şekilde etkilenmişti. Oyuncularına adeta ceza yağmıştı. Bunun sonrasında özellikle Avrupa maçlarında sarı kırmızılı ekibin başarısız sonuçlar aldığı görülmüştü. Jailson tüm bunların nedeni olarak gösterilmişti.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here