İngiltere Premiere Lig ekiplerinden Manchester United'da forma giyen Belçikalı oyuncu Romelu Lukaku, takımın menajeri Mourinho ve geleceği hakkında önemli açıklamalar yaptı.

Lukaku, ada ekibinde kendisini bulduğunu ve hocası Mourinho'nun inanılmaz bir futbol dehası olduğunu söyledi. Sahada takım olarak o ne derse yapacaklarının altını çizen milli oyuncu, "Arkadaşlarım ve ben onun sahadaki askerleriyiz" dedi.

"Başka Bir Zekası Var"

Teknik direktör Jose Mourinho ile ilk kez çalışma fırsatı yakaladığını ve bunun futbol hayatının dönüm noktası olduğu ifade eden Belçikalı yıldız, hakkında övgü dolu sözler sarf ettiği Portekizli teknik adam için, bu iş için yaratılmış ifadelerini kullandı. Antrenmanlarda ve saha dışında hocasından çok fazla şey öğrendiğini ve bunun kendisi için bir mutluluk kaynağı olduğunu ifade eden yıldız futbolcu konuşmasını şu sözlerle sürdürdü.

"Kariyerim boyunca birçok teknik adamla çalıştım. Hem kulüp bazında hem de milli takımda birçok deneyimim oldu. Ancak hiçbir hocaya bu kadar sempati duymamıştım. Tabi ki yanlış anlaşılmasın diğer koçlar da kariyerlerinde çok önemli başarılara imza atmış isimler. Hepsinin futbol anlayışı üst düzey. Fakat ben Jose ile başka bir bağ kurduğuma inanıyorum. Onun futbol bilgisine saygım çok fazla. Kendi kariyerimde de buraya gelmenin hayatımın en önemli kararı olduğuna inanıyorum."

"Milli Takımda Da Faydalı Oluyor"

Portekizli teknik adamın sadece Manchester United'taki oyunculuğunda değil Belçika milli takımındaki performansına etkisi olduğunu ifade eden Lukaku, "Jose, insanın ufkunu açan bir karaktere sahip. Son derece donanımlı ve hayata çok başka pencereden bakan biri. Onunla geçirdiğim zaman beni başka bir insana dönüştürüyor. Futbola olan bakışımı da büyük ölçüde değiştirdi. Sayesinde milli takımdaki performansımın da artacağını düşünüyorum. Umarım uzun yıllar birlikte çalışmaya devam ederiz ve ondan bir şeyler öğrenmeyi sürdürürüm."

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here