Türkiye kadın Milli Voleybol takımımız ile katıldığımız FIVB voleybol Milletler turnuvasında millilerimiz Almanya’yı yenerek 6’lı finale uzandı.

Milli Takımımızın Final Yolculuğu

Kadın Milli Voleybol Takımımız FIVB Voleybol Milletler Liginde 5. haftanın 2. maçını Almanya ile oynadı. Karşılaşmaya Almanya ev sahipliği yaptı. Stuttgart kenti Porsche Arena’da karşı karşıya gelen iki takımda kazanmak için mücadele etti. Karşılaşmadan galip ayrılan ekip ise Türkiye Kadın Milli Voleybol takımımız oldu. Almanya karşısında kazanmasıyla beraber FIVB Voleybol Milletler Liginde çıktığı 14 maçta 10.  Galibiyetini aldı. Milli Voleybol Takımımız galibiyet ile beraber Nanjigte düzenlenecek olan Çin’in ev sahipliği yaptığı 6’lı Finallere katılım hakkı kazandı. 6’lı finaller, 27 Haziranda başlayacak ve 1 Temmuzda sona erecek. Milli Kadın Voleybol takımımız 5. Haftasının son maçında Çin ile karşılaşacak. Mücadele Türkiye saati ile 18.30 da başlayacak.

A Milli Erkek Voleybol Takımımız ise CEV Avrupa Liginde oynadığı yarı final mücadelesinde rakibi Çekya’ya mağlup oldu. A Milli Erkek Voleybol Ekibimiz Çekya ile karşılaştığı mücadeleden 3 – 0 yenik ayrıldı. Çekya’nın ev sahipliğini yaptığı karşılaşma Vary kentinde oynandı. Filenin Efeleri ilk seti rakibinin 3 sayı gerisinde tamamladı. İlk setten puan almayı başaran Çekya moral buldu.

İlk setten rakibinin 1-0 önüne geçmeyi başaran Çekya ikinci sete daha hırslı başladı. A Milli Erkek Voleybol takımımız mücadeleyi bırakmadı. Sürekli arada ki farkı açmak için çabalayan Voleybolcularımız ikici seti de rakibi karşısında 2 sayı geride bitirdi. Karşılaşmada durum 2-0 olurken Çekya oyun disiplinini bozmadı. Oyuna aynı ciddiyet ile devam eden Çekya karşısında A Milli Erkek Voleybolcularımızın kazanma çabası yetersiz kaldı. Son seti de 5 sayı önde bitiren Çekya karşısında millilerimiz 3-0 yenik ayrıldı ve final şansını kaybetti.

A Milli Erkek Voleybolcularımız, bronz madalya için mücadele edecek. Filenin efeleri yarın rakibi Portekiz ile karşılaşacak. Mücadele Türkiye saati ile 17.00 da başlayacak.

Voleybol turnuvalarında Türkiye Kadın Voleybol Takımı ile sevinirken, Filenin efeleri ile hüzünlendik. CEV Avrupa Ligi Altın kategoride final oynama şansını değerlendiremeyen voleybolcularımız, bronz madalya için mücadele edecek.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here