Devre arasında Beşiktaş’ın takıma dahil ettiği Kagawa, yapmış olduğu katkı ile büyük bir beğeni toplamaya devam ediyor. Siyah beyazlı takımın bundan dolayı oyuncunun bonservisini almak için harekete geçtiği ifade ediliyor.

Milli Maç Arasından Sonra Harekete Geçilecek

Beşiktaş’ın sezon arasında kiralık olarak aldığı Kagawa, gösterdiği performans ile alkışlanıyor. Bundan dolayı Fikret Orman ve yönetim futbolcunun bonservisini alarak onun takımda kalmasını sağlayacak. Milli maçlardan dolayı şu an ülkesinde bulunan futbolcu, Japonya forması altında mücadele edecek. Oyuncunun bonservisi için milli maçların bitmesi beklenecek. Borussia Dortmun’dan kiralanan Kagawa, 2020 yılına kadar bu takımın formasını giyecek. Ancak Beşiktaş bonservis konusunda sıkı bir pazarlık yaparak Japon futbolcuyu kadrosuna katmayı istiyor. Gelen haberlere göre kendisi de Beşiktaş takımında kalma arzusuna sahip.

Opsiyonsuz Kiralandı

Kagawa, Borussia Dortmund takımında uzun yıllar boyunca forma giymişti. Beşiktaş takımında hem attığı goller hem de yaptığı asistler ile alkışı hak etmişti. Geçtiğimiz günlerde Fikret Orman oyuncu ile alakalı açıklama yapmış ve şunları söylemişti; Kagawa oldukça kaliteli bir futbolcu. Geldiği günden beri her zaman çok iyi bir oyun ortaya koydu. Takımın aldığı galibiyetlerde büyük bir payı var. Yönetim olarak kararımızın onun kulüpte kalması. Bundan dolayı bonservisini almayı düşünüyoruz. Ancak yeni hocamızın da bu konuda ne düşündüğü çok önemli. Teknik direktöre karar verdikten sonra onun da görüşünü alacağız, dedi.

Borussia Dortmund takımından futbolcuyu kiralayan siyah beyazlılar, ilk olarak sözleşmeye bir madde koydurtmuştu. Buna göre oyuncu için bir satın alma opsiyonu söz konusuydu. Ancak Hannover takımı Kagawa için devreye girdiği için Borussia Dortmund oyuncuyu bedelsiz olarak Beşiktaş’a kiralamıştı. Böylelikle opsiyon maddesi de kaldırılmıştı.

Takıma Katkısı Büyük

Geldiği günden beri iyi futbol oynayan ve attığı goller ile skora katkı yapan Kagawa, taraflı tarafsız herkesin beğenisini toplamıştı. Formunun zirvesinde olan futbolcu siyah beyazlı forma ile tam 6 maça çıktı. Bu karşılaşmalarda 3 gol atma başarısını gösterdi. 1 defa da asist yaptı. Yeni hocanın gelmesi ile beraber futbolcunun geleceği de belli olacak.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here