Fenerbahçe takımının yardımcı hocası olarak göreve başlayan ancak daha sonra teknik direktör olan Erwin Koeman, yabancı basına açıklamalarda bulundu.

Buradaki Görevim Yakında Sona Erebilir

Cocu ile yolların ayrılmasından sonra Galatasaray maçında takımın başında olan Koeman, Trabzonspor mağlubiyetinin ardından tartışılmaya başlandı. Geçtiğimiz gün De Telegraf gazetesine bir açıklamada bulunan Hollandalı teknik adam şunları söyledi; geldiğim günden beri bana herhangi bir şey sormadılar. Neler yapabileceğimizi ya da nasıl planlama oluşturabileceğimize dair görüşüm alınmadı. Sadece sakin kalmaya çalışıyorum. Ben hayat boyunca her zaman günlük bir şekilde yaşadım. Türkiye’de de günlük yaşamak gerekiyor. Zaten ilk yarının bitimine sadece 7 hafta kaldı. Sanırım görevim yakında sona erecek. Bu konuda her an benle görüşüp, görevime son verdiklerini söyleyebilirler. Çünkü gelişmeler bu yönde, dedi.

Düşmelerine İzin Vermem Söz Konusu Değil

Açıklamalarına devam eden Koeman sözlerini şöyle sürdürdü; ben her şeye rağmen sakinliği koruyorum. Takımın başında olduğum sürece elimden gelenin en iyisini yapmaya devam edeceğim. İşimi güzel bir şekilde ve kapasitemin elverdiği ölçüde gerçekleştireceğim. Takım düşme hattına çok yakın. Bu durum bize yakışmıyor. Ekibin ve çocukların düşmesine izin vermem. Çok zor zamanlar yaşadılar. Aynı gemideyiz, diyerek sözlerini tamamladı.

Bunun yanı sıra De Telegraf gazetesi Fenerbahçe hakkında şunları yazdı; Fenerbahçe’de bir belirsizlik söz konusu. Koeman şu an takımın başında ama onla devam etmeleri pek ihtimal dahilinde değil. Çünkü hocanın istekleri hiç bir zaman dile getirilmiyor.

Ersun Yanal Yine Gündemde

Bunun yanı sıra takımın başına kimin hoca olarak geleceği konusunda taraftarların isteklerinde bir değişim yok. Birçok sarı lacivertli takım taraftarı, Ersun Yanal’ın gelmesini istiyor. Hatta bazı kaynaklara göre başarılı teknik adam bu sene para almadan çalışabileceğini, en az 3 yıllık bir sözleşme istediğini dile getirdi. Ali Koç’un hoca hakkındaki görüşleri ise belli. Koç, Ersun Yanal ile çalışmak istemiyor. İlerleyen günlerde bu konuda nasıl gelişmeler yaşanacağını hep berabere göreceğiz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here