İttifak Holding Konyaspor internet sayfasından antrenmanlara takım halinde çıkmama kararı aldıklarını duyurdu, takımın hep birlikte antrenman yapmasının risk oluşturduğu belirtilen açıklamada şu cümlelere yer verildi.

Testler Belirli Aralıklar İle Tekrar Edilmeli

“Korona virüs salgının ve riskin ne kadar süreceği ve liglerin ne zaman başlayacağı henüz belli değil. Bu durum hem bizi hem diğer tüm kulüpleri bir belirsizliğe sürüklüyor. Futbolcularımız bireysel olarak çalışmalarını sürdürüyor, takımın korona virüs testi yapılması için Konya İl Sağlık Müdürlüğüne müracaat ettik, testlerin yapılarak sonuçlarının açıklanmasını bekleyeceğiz. Test sonuçlarının negatif çıkması halinde dahi izolasyonun sürmesi gerektiğine inanıyoruz çünkü bugün için negatif olan test sonucu herhangi bir temas sonrasında pozitif olmayacak diye bir garantimiz yok. Her an virüs kapmış birinden risk alınabilir çünkü futbol bir temas oyunudur. Testlerin belirli aralıklar ile tekrar edilmesi gerekir, gün içerisinde farklı saatlerde farklı sahalarda yapılan bireysel çalışmalarda bu sorunu çözmeye yeterli değil.

Riske Girmeyeceğiz

İttifak Holding Konyaspor kulübü olarak liglerin başlayacağı kararı alınana kadar takım halinde antrenman yapmayacağız, bu şartlarda futbolcuların önceki formlarını yakalamaları uzun bir süre alacaktır, oyuncular 4 haftadan önce eski performanslarını yakalayamazlar. Futbolcular bir araya gelmekten endişe duyacak, sakatlıklar artacak, masörler ya da fizyoterapistler oyunculara dokunmak istemeyecekler, tüm bu gerçekler altında takımların antrenmanlara toplu çıkması ciddi bir risk oluşturacak. Bizler İttifak Holding Konyaspor olarak bu riske girmeyeceğiz, çünkü insan sağlığı bizler için her şeyin önündedir.”

Sağlık Çalışanlarını Alkışlıyoruz

Salgın sürecinin panik yapmadan evde kalarak aşılacağına inandıklarını savunan İttifak Holding Konyaspor yönetimi, kurallara uyan ve toplum sağlığını önemseyen herkese teşekkür ettiklerini ve sağlık çalışanlarını başta Sağlık Bakanı Fahrettin koca olmak üzere hepsini ayakta alkışladıklarını açıklamalarında belirtti.

 

PAYLAŞ
Önceki İçerikNBA Ligi Takımlarından Philadelphia 76ers Geri Adım Attı
Spor Güncel, sizler için gündemi takip eder ve usta yazar kadrosu ile en can alıcı konuları sizlerle buluşturur. Detaylı analizleri ile sporun nabzını tutar ve bahis tutkunları için bir rehber niteliği taşır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here