Uluslararası Profesyonel Futbolcular Birliği ile Uluslararası Futbol Federasyonları Birliği kulüpleri iflas eden futbolculara maddi destek sağlama kararı aldı. Yapılan açıklamada kulüplerinin iflas etmesi nedeni ile maaşları ödenemeyen oyuncuların alacaklarını iki kurumun oluşturduğu fon karşılayacak dendi. Fondan yararlanmak isteyen futbolcuların Uluslararası Profesyonel Futbolcular Birliği internet sitesi üzerinden başvuru yapmaları gerekiyor.

Avrupa Kupaları Ağustos Sonuna Kadar Tamamlanacak

Korona virüs salgınına rağmen liglerin tamamlanmasını isteyen futbolun patronu UEFA Başkanı Aleksander Ceferin Avrupa kupalarını Ağustos ayının sonuna kadar tamamlayacaklarını söyledi. Aleksander Ceferin pandemi salgını nedeni ile tüm dünyada ara verilen liglere ülkelerin geri dönmeye başladığını hatırlatarak Ağustos ayı başında Avrupa liglerinin tamamlanacağını hedeflerinin bu olduğunu dile getirdi. UEFA Avrupa Ligi ve UEFA Şampiyonlar Ligi hakkında Potekiz’de yayın yapan Record gazetesine konuşan UEFA Başkanı Aleksander Ceferin liglerin geleceği hakkında hedeflerini dile getirdi.

Liglerinin Büyük Bölümünü Yeniden Başladı

Ceferin sezonu tamamlamak istediklerini söyledi. Planımız Avrupa liglerini Ağustos ayı başına kadar bitirmek, hedefimiz bu, bunun işe yarayacağını düşünüyorum ama ne olacağını kimse bilemez ancak korona virüs salgının sakinleştiği görülmeye başladı ifadelerini kullanan UEFA Başkanı Aleksander Ceferin liglerin bitmesi konusunda ülke federasyonları ile görüştüklerini de hatırlattı. Daha önceki açıklamalarında ligleri tamamlamadan bitiren ülkelerin bazı yaptırımlar ile karşılaşacaklarını bilmeleri gerektiğini söyleyen UEFA Başkanı Aleksander Ceferin Avrupa liglerinin büyük bölümünün yeniden başladığını kaydetti.

Neden Oynanmaması Gerektiğini Anlamıyorum

Korona virüs salgını nedeni ile Avrupa ligleri ertelenmiş bazı federasyonlar tarafından ligler tescil edilmişti ancak liglere geri dönülmesi konusunda baskıcı davranan UEFA sezonun tamamlanması konusunda ısrarını sürdürüyor. Görüşmeler sonucunda Avrupa ülkelerinin yüzde 80’ininde liglere yeniden başlandı, karşılaşmalar sürüyor, Türkiye’de de futbola geri dönüş için karar alındı ve Türkiye Futbol Federasyonu tarafından yeşil sahalara inme tarihi 12 Haziran olarak açıklandı. Tüm eleştirilere rağmen ülkede kulüplerin liglere hazırlık çalışmaları devam ediyor bir yandan da takımlarda korona virüs testleri periyotlar halinde yapılıyor. UEFA Başkanı Aleksander Ceferin gazeteye yaptığı açıklamada Şampiyonlar ligi ve Avrupa liginin neden oynanmaması gerektiğini anlamıyorum dedi.

PAYLAŞ
Önceki İçerikBeşiktaş Bonservissiz Futbolcular İle İlgileniyor
Spor Güncel, sizler için gündemi takip eder ve usta yazar kadrosu ile en can alıcı konuları sizlerle buluşturur. Detaylı analizleri ile sporun nabzını tutar ve bahis tutkunları için bir rehber niteliği taşır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here