Son saniyelerin adamı olan LeBron James’in Golden State ile Cleveland Cavaliers maçında son saniyede takım arkadaşının hatası nedeniyle kaybetti. Atak imkanının Cavs’da olmasına rağmen, takım arkadaşı Jr Smith, basketi atmak yerine kendilerinin önde olduğunu düşünerek oyunu soğuttu. 107 – 107 olan skor, son basketi attığında Cavs’ın maçı kazanmasına yol açacakken maç uzadı.

Maçın Jr. Smith nedeniyle uzaması, koçun ve LeBron’un inanılmaz bir şekilde sinirlenmesine yol açtı. Son atağın bir hata nedeniyle kendi takım arkadaşı tarafından kesilmesine çok sinirlenen basketbolcunun bu nedenle maçı kaybettikleri için sinirli olduğu görüntü gecenin fotoğrafı oldu.

Uzatmalarda Golden State Warriors Kazandı

Uzatmalarda maçı çevirmeyi başararak on sayı fark atan ve bu noktada geri dönüşü mümkün olmayacak bir yola giren Cavs, Jr Smith hatası nedeniyle seride geriye düştü. 1 – 0 geriye düşerek serinin ilk maçını elleriyle rakibine veren Cavs’ın bir sonraki maçta özellikle JR Smith ve LeBron’un arasının düzeltilmesi için girişimlerde bulunulacak. Oyuncular arasında yaşanan gerginlik ve Smith’in yaptığı tarihi hata, son saniyelerde isabet ortalaması bir hayli yüksek olan LeBron’u çileden çıkarttı.

NBA’de Beklenmedik Hata

Serideki ilk maçın galibinin özellikle sırf son pozisyonda yanlışlıkla yapılmış olan bir oyunu soğutma hamlesi nedeniyle rakibe gittiğini düşünen taraftarlar tepki gösterdi. Maçın en iyi oyuncularının başında gösterilen LeBron’un maç boyunca gösterdiği çaba, özellikle son pozisyon nedeniyle boşa gidince ortaya beklenen bir fotoğraf çıktı. Smith’e gösterdiği tepki ve ifadeleriyle Lebron da sosyal medyada gecenin en çok konuşulanlarından oldu. NBA gibi bir turnuvada beklenmedik bir şekilde gerçekleştirilen hatanın tekrar olmamasını isteyen taraftarlar, Smith’e de uzun bir süre tepki gösterdi.

Ribaundu Aldı Ama Maçı Verdi

Son atış sonrasında Ribaundu alan fakat maçı kendi lehine çevirme fırsatını ellerinden kaçıran LeBron’un özellikle maçın uzadığı dakikalarda performansı dikkat çekti. Maç boyunca kendini veren oyuncunun son dakikalarda üzgün olması, oyununa da yansıdı. Jr Smith tarafından yapılan açıklamada, şut şansı yakalamak için topu dışarı çıkarmak istediğini belirtti. Cavs oyuncusu, o an önde olduklarını düşünmediğini de sözlerine ekledi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here