Birkaç seneden beri Fenerbahçe’nin gündemine sürekli gelen Lucas Lima’nın transferinde bir aşama kaydedildiği bildirildi. Başarılı orta saha oyuncusunun yapmış olduğu açıklamalar da bunu doğrular nitelikte.

Fenerbahçe’nin Yeniden Gündeminde

İlk olarak 2 sene önce adı Fenerbahçe ile anılan Lucas Lima, bu yıl da sarı lacivertlilerin gündemine gelmiş durumda. Başarılı oyuncu Brezilya liginin güçlü takımlarından birisi olan Palmerias’ta top koşturuyor. 10 numara pozisyonunda oynayan futbolcunun ismi geçtiğimiz günlerde yapmış olduğu önemli açıklamayla yeniden gündemin ilk sırasına oturmuştu.

Transfer söylentileri hakkında konuşan oyuncu, Fenerbahçe iddialarına karşılık şunları söylemişti; Fenerbahçe’yi çok yakından tanıyorum. Çünkü zamanında birçok Brezilyalı oyuncu burada oynadı ve takımın başarısı için mücadele etti. Bana göre Türkiye’nin en büyük camiası ve kulübü. Hakkımda birkaç günden beri bazı transfer iddiaları dolanıyor. Buna dair henüz net bir gelişme söz konusu değil. Fakat Alex ile bir araya gelerek, bu takımı sormuştum. Daha sonra sarı lacivertlilerin ne kadar başarılı ve iyi bir ekip olduğunu anladım.

Şu an için Brezilya’da futbol hayatıma devam ediyorum. Ancak Fenerbahçe’den bir teklif gelirse bunu değerlendiririm. Çünkü Alex burada oynadı ve başarılı oldu. Türkiye’den sadece bu takıma gitme durumum var. Menajerime de bu durumu anlattım. Önümüzdeki günler neler getirecek hep beraber, göreceğiz dedi. Ancak bu konu hakkında oyuncunun menajeri yapmış olduğu açıklamada şunları ifade etti; bize gelmiş olan bir teklif yok. Şu an için sadece bazı iddialar söz konusu. Yakın bir gelecekte resmi olarak bizimle görüşme yapılacağını düşünüyorum, dedi.

Kiralık Olarak Gelecek

Bunun yanı sıra son gelen haberlere göre Fenerbahçe, oyuncuyu kiralayarak kadrosuna katmak istiyor. Hatta bu konuda görüşmelerin başladığı ifade ediliyor. Sarı lacivertli ekip, 1 senelik olmak üzere oyuncuya formayı giydirecek. Bunun bedelinin en az 2 milyon Euro olacağı söylenmekte. Eğer satın alma opsiyonu da istenirse, Fenerbahçe 6 milyon Euro ödeyecek. Futbolcuya verilecek olan para ise bonuslarla beraber 4 milyon Euro olacak.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here