Galatasaray takımına bu sene en çok katkı yapan oyuncuların başında gelen Luyindama, gündem dair çok özel açıklamalarda bulundu. Başarılı futbolcunun özellikle Fatih Terim’den övgüyle söz etmesi dikkatlerden kaçmadı.

Fatih Terim Bana Babalık Yaptı

Belçika liginin ünlü takımlarından olan Standard Liege’den gelen Luyindama, kısa bir süre zarfında takıma uyum sağladı. Bu sene gerçekleştirmiş olduğu katkılarla dikkat çekti. Ünlü futbolcu, yaptığı açıklamalarda şunları söyledi; Fatih Terim benim için adeta bir baba ve yol gösterici. Beni çok yakından tanıyor. Ne kadar yetenekli olduğumu her fırsatta ifade etmekte. Bundan dolayı bu sezon başarılı işlere imza attım.

İlk karşılaşmalar doğal olarak biraz zor geçti. Çünkü henüz alışmamıştım. Ancak sonrasında işler yolunda gitmeye başladı. Yani kısa sürede alıştım. Oyun anlayışımız çok yoğun pas yapma üzerine kurulu. Çünkü Fatih Terim’in böyle bir stili var. Ben de buna ayak uydurdum. Başarılı olduğumuzu düşünmekteyim. İyi bir hazırlık kampı geçirirsek, yine istenilen sonuçları elde edebiliriz, dedi.

Galatasaray En İyisi

Sözlerine devam eden oyuncu şunları ifade etti. Belçika’da oynarken birçok takımdan teklif geldi. Bunların arasında Krasnador ve Sevilla gibi ekipler de vardı. Ancak bir anda Galatasaray takımının beni istediğini öğrendim. Çok büyük bir mutluluk yaşadım. Çünkü sarı kırmızılı takımı çok yakından tanıyordum. Oldukça devasa bir statları vardı. Taraftar sayısı fazlaydı. Daha önce Avrupa’da başarılı olmuş bir kulüp. Bundan dolayı karar vermek benim için zor olmadı, dedi.

Kazandığım Kupalar Çok Önemli

Galatasaray takımının başarılı olmasında gösterdiği oyun ile dikkat çeken oyuncu aynı zamanda şöyle bir değerlendirme yaptı; daha önce kupa kazanmıştım. Hem Belçika’da hem de Afrika’da bu gururu yaşamıştım. Ancak sarı kırmızlı takım ile lig ve Türkiye kupasını çok kısa aralıklarla aldım. Bunun benim için çok özel olduğunu ifade etmem gerekiyor. Çünkü sezon içinde birçok problemle karşı karşıya kaldık. Bunları çözdük ve iki kupa aldık, dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here