Aytemiz Alanyaspor karşısında Süperligin 26. Haftasında 1 – 0’lık mağlubiyet yaşayan Gaziantep FK teknik direktörü Marius Sumudica takımın performansın memnun olmadığını söyledi. Oyuncuların bedel ödeyeceğini belirten teknik adam “maç gol atmazsan kazanılmaz” dedi.

İlk 30 İla 35 Dakika İyi Bir Oyun Sergiledik

Aytemiz Alanyaspor – Gaziantep FK maçının ardından basın toplantısı düzenleyen Gaziantep FK teknik direktörü Marius Sumudica “ilk 30 ila 35 dakika iyi bir oyun sergiledik, topun kontrolü bizde idi ve rakip ceza sahasına iyi toplar gönderebildik ama gol atamazsan puan alamazsın” dedi.

Tüm Oyuncular Mağlubiyetin Bedelini Ödeyecekler

Marius Sumudica konuşmasında şunları söyledi. “İlk yarıda Alanyaspor iki kez kalemize geldi ve biri gol olarak sonuçlandı, bu golün ardından zaten maçta bitti. Gaziantep oyuncuları ligin bittiğini düşünüyorlarsa çok yanılıyorlar, geçtiğimiz hafta oyuncuları uyardım maçı almamız gerektiğini ifade ettim hatta metal dişli kramponlar ile sahaya çıkmaları gerektiğini söyledim. Çünkü hava koşullarını takip ediyorum sahanın durumunu biliyordum ve bu yüzden krampon uyarısında dahi bulundum. Ama oyuncular plastik dişli kramponlarla sahaya çıktılar sonuçta sürekli denge kaybı yaşayarak düştüler. Gaziantep FK kulübü hiç sorun çıkmadan oyuncuların parasını ve primlerini ödüyor, parasal konuda oyuncuların problemi yok ancak tüm oyuncular mağlubiyetin bedelini ödeyecekler ve cezasız kalmayacaklar.”

Kimseye Gol Atmayı Öğretemem

Basın mensuplarının yenilgiye rağmen istatistiklerde üstün olunmasını sorusunu tecrübeli teknik direktör “bu maçta ceza sahasına rakibimizden daha çok girdik ama hocanın görevi takımını kaleye götürmektir gol atmak değil, belki bir sonra ki maçta hazırlanır ben sahaya çıkarım ve golleri atarım. Ben gol atarım ama kimseye gol atmayı öğretemem, eğer gol atamazsan kazanamazsın” şeklinde cevapladı.

Futbolcular Maçlara Konsantre Olamayacak

Maçların seyircisiz oynanması kararına da yorum yapan Gaziantep FK teknik direktörü Marius Sumudica karara saygılı olduklarını ifade ederek seyircisiz oynanan maçların antrenmandan farlı olmadığını dile getirdi ve futbolcuların maçlara konsantre olamayacağını kaydetti.

PAYLAŞ
Önceki İçerikÜnal Karaman “Çok Üzgünüz”
Spor Güncel, sizler için gündemi takip eder ve usta yazar kadrosu ile en can alıcı konuları sizlerle buluşturur. Detaylı analizleri ile sporun nabzını tutar ve bahis tutkunları için bir rehber niteliği taşır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here