Doğru bir yapılanma ile kurulduğu günden bu yana hareket eden Medipol Başakşehir futbol takımı İngiliz gazetesi The Guardian’ın manşetinde yer aldı. Manşette Medipol Başakşehir Türkiye’nin 3 büyüğüne meydan okuyor isimli bir başlık var. Avrupa futbol medyasının beğenisini toplayan Medipol Başakşehir bu sene de ligdeki şampiyonluk yarışı içerisinde.

The Guardian geçenlerde “Az taraftar, kısa tarih ama Türkiye’nin 3 büyüğüne meydan okuyorlar” manşetiyle Medipol Başakşehir hakkında bir haber yayımladı. Bu inceleme haberinde Medipol Başakşehir hakkında övgü dolu sözler sarf edildi.

Kurulduğu günden bu yana doğru bir planlama ve yapılanma içerisinde olan Abdullah Avcı’nın öğrencileri geçen seneki başarısını ve çıkışını bu sene de sürdürüyor. Şampiyonluk için lider Galatasaray’ın hemen arkasında iddialı konumda olan turuncu lacivertli ekip bu sezonu şampiyon bitirmek istiyor. Ther Guardian yaptığı bu haberde fotoğraf olarak da Togolu yıldız Emmanuel Adebayor ve Milli gururumuz Cengiz Ünder’in fotoğraflarını ekledi.

The Guardian Medipol Başakşehir’i Övdü

The Guardian gazetesi tarafından yapılan bu haberde Medipol Başakşehir futbol kulübünün son zamanlardaki çıkışı ve başarısı büyük övgü dolu sözlerle anlatıldı. Aynı zamanda eskiden futbolculuk kariyerini İngiltere Premier Ligde sürdüren tanıdık yüzlerin de Medipol Başakşehir forması altında başarılı performans sergilediklerini açıkladılar.

Emmanuel Adebayor, Gael Clichy, Emre Belözoğlu, Gökhan İnler, Kerim Frei ve Elijero Elia isimlerinin Medipol Başakşehir başarısı için ellerinden geleni yaptıkları da gazetedeki haberde yazıyor. Kısacası İngiliz futbol basını Medipol Başakşehir futbol takımı hakkında övgü içeren birçok güzel tabirler kullandı.

Spor Toto Süper Ligin Şampiyonluk Adayı Olması Sürpriz Değil

Medipol Başakşehir futbol takımı yöneticilerinin de yaptığı açıklamalarda beklediğimizden daha çabuk bu başarılı elde ettik sözleri kulübün geldiği noktanın kanıtıdır. Geçen sezon Beşiktaş işe şampiyonluk için yarışan Medipol Başakşehir ligi ikinci sırada bitirmişti. O sene için bunun şans olarak düşünüldüğü aşikardı. Ancak bu sene Galatasaray Beşiktaş ve Fenerbahçe arasına giren Medipol Başakşehir şampiyonluğun 4 adayından birisi olarak ön plana çıkıyor. Şu an için ligde 2. Sırada olan takım sezon sonu şampiyonluk kupasını kaldırmak istiyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here