Fenerbahçe’de tam 7 sezondan beri forma giyen Mehmet Topal, dün kulübün resmi sitesinden yapılan açıklamaya göre, takımdan ayrılmıştı. Futbolcunun ismi birçok takımla anılmakta. Başarılı oyuncunun nereye transfer olacağı ise büyük bir merak konusu.

Bu Konuda Daha Fazla Konuşmak İstemiyorum

Olaylı bir sezon geçiren Fenerbahçe, taraftarlarından büyük bir tepki almıştı. Bu durum birçok futbolcuya da yansımıştı. Özellikle Mehmet Topal, Antalyaspor maçında kendisine karşı tavır takınan tribünlerle polemiğe girmişti. Bunun üzerine de kulüpten ayrılma kararı almıştı. Buna dair çok fazla detay vermeyen futbolcu şunları söyledi; bu sezon bizim için çok kötü ve yorucu geçti. Bundan dolayı herkesin gerginlik yaşadığını görmekteyiz.

Büyük bir fedakarlık örneği gösterdim. Kimsenin kolay kolay yapamayacağı bir şeye imza attım ve alacaklarımı bırakarak ayrıldım. Karşılıklı olarak böyle bir karar aldık. İçeride kalan param önemli değil. Bugüne kadar bana her zaman yardımcı olan ve benim arkamda duran büyük Fenerbahçe camiasına çok büyük bir teşekkür ediyorum. Bu konu hakkında lütfen artık bana soru sormayın. Çünkü konuşmama kararı aldım.

Yurtdışına Gidebilir

Mehmet Topal’ın hangi takıma gideceği ise büyük bir merak konusu oldu. Futbolcunun şu an bonservisi elinde bulunuyor. Böylelikle bir sorun olmadan herhangi bir ekibe gidebilir. Yurt içinden kendisine birçok teklifin olduğu basına yansıdı. Bunların arasında Başakşehirspor ve Karagümrük gibi ekipler var. Ancak Mehmet Topal’ın amacı yabancı bir takımda kariyerine devam etmek. Daha önce Valencia’da top koşturan futbolcu, bu konuda çok büyük bir tecrübe sahibi. Hatta oyuncunun menajeri olan Batur Altıparmak, şu an için Avrupa’da bulunuyor ve bazı takımlarla transfer görüşmesi yapıyor.

Diğer Futbolculara Yer Açıldı

Oyuncunun gitmesiyle beraber Fenerbahçe bu bölgede başka oyuncuları oynatabilecek. Aynı yerde görev yapan Ozan Tufan bunlardan birisi. Alanyaspor’da kiralık oynayan Ozan, kulübe geri döndü. Bunun yanı sıra Emre Belözoğlu’na da ilk 11 şansı doğmuş durumda. Fakat son gelen haberlere göre bu bölge için Fejsa’nın da transfer edebileceği söylenmekte.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here