Türkiye  A Milli futbol takımımız, bugün Konya’da İsveç ile karşı karşıya gelecek. Saat 20.00’da başlayacak maçtan önce milli takım teknik direktörü Lucescu önemli açıklamalarda bulundu.

Taraftarın Desteği Önemli

Lucescu müsabaka öncesinde yapılan basın toplantısında şunları ifade etti; son derece genç bir takım oluşturduk. Kaliteli bir kadromuz var. Yaklaşık 1 yıldır berabere oynuyorlar. İyi şeyler başardıklarını düşünüyorum. Ancak kadronun mutlaka taraftar desteğine ihtiyacı var. Çünkü takım çok genç.

Emre Akbaba’nın burada olmasını isterdim ancak sakatlığı henüz geçmiş değil. Aynı şekilde Enes Ünal’ın da sağlık problemi söz konusu. Onun yerine Bırak Yılmaz’ı kadroya almayı düşünüyordum. Ancak yaşanan son gelişmelerden sonra bundan vazgeçtim.

Mert İleride Bu Takımda Oynayacaktır

Milli takım aday kadrosunun açıklanmasından sonra en çok merak edilen konu Başakşehirspor kalecisi Mert Günok oldu. Son haftalarda iyi bir performans gösteren oyuncunun neden kadroya alınmadığı soruldu.  Lucescu bu soruya şöyle cevap verdi; Mert gerçekten çok kaliteli bir kaleci. Eğer aynı şekilde devam ederse mutlaka onu milli takıma alacağız. Aslında onu kadroya dahil edecektim. Ancak kendisi 29 yaşında milli takıma başlamış olacak. Bazı hatalar yaptığını maçları izlerken gördüm. Bana göre Sinan Bolat şu an Belçika liginin en iyi file bekçilerinden birisi. Mert için milli takım defteri kapanmış değil, dedi.

Yeni Bir Ekip Yarattık

Son olarak Lucescu şunları söyledi; Rusya’da düzenlenen turnuvaya katılmayı çok istiyorduk. Bunun için çok genç bir takım yaratmıştık. Eleme maçlarında genellikle tecrübeli futbolculardan kurulu takımlara karşı mücadele ettik. Bu maçlar sona erince yeni kadromuz oluştu. Daha çok beraber oynamaya ihtiyaçları var. Çok genç futbolculara sahibiz. Uluslar ligi maçları onlar için tecrübe oldu. Bizim asıl amacımız, Avrupa Kupası şampiyonasına katılmak, dedi. Basın toplantısında yer alan Cenk Tosun ise İsveç milli takımını yakından tanıdıklarını, onların her türlü zaafını çok iyi bildiklerini söyledi. Ayrıca Tosun; maçtan mutlaka galibiyet ile ayrılmak istediklerini ve bunun için de iyi bir mücadele ortaya koyacaklarını sözlerine ekledi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here