Dün akşam kendi evinde İsveç ile karşı karşıya gelen A milli futbol takımımız, birçok gol pozisyonu bulduğu maçta sonuca gidemedi ve müsabakadan 1-0 yenik ayrıldı. Alınan bu mağlubiyet sonrasında Türkiye grup sonuncusu oldu ve bir alt lige düştü.

Maça İyi Başlamıştık

Milli takımımız dün oynanan maça aslında çok iyi başlamıştı. Daha ilk dakikada Cengiz Ünder ile gol fırsatı yakalayan ay yıldızlılar, bundan faydalanamadı. Özellikle ilk yarı boyunca a milli futbol takımımızın bariz bir üstünlüğü söz konusuydu. Ancak yakalanan bu fırsatlar bir türlü gole çevrilemedi.

Maçın ikinci yarısı başladığında ise İsveç’in daha iyi bir oyun ortaya koyduğunu gördük. Kalemizi uzun süre boyunca baskı altına alan konuk ekip, birkaç pozisyon buldu fakat bunları değerlendiremedi. 70.dakikada ise Okay’ın yaptığı bir hareket sonrasında yere düşen İsveçli oyuncunun ardından, hakem penaltı noktasını gösterdi. Topun başına gelen Andreas Grangvist, meşin yuvarlağı Sinan Bolat’ın sağına gönderdi ve konuk ekip öne geçmiş oldu. Karşılaşmada başka bir gol olmayınca, milli takım bu şok yenilgi ile sonuncu sıraya geriledi. Türkiye, küme düşerek yoluna c grubunda devam edecek.

Serdar Aziz Sakatlandı

Maç öncesinde ilk 11 içinde yer alacağı açıklanan Serdar Aziz, ısınmak için sahaya çıktığı zaman sakatlandı. Kasığında bir ağrı olduğunu söyleyen Aziz hemen kadrodan çıkarıldı. Yerine ise Kaan kadroya dahil edildi. Milli takımda son maçtan farklı olarak Yunus Mallı görev yaptı.

Maça İlgi Çok Yoğundu

Konya’da oynanan maçta tribünlerin ağzına kadar dolduğu gözlerden kaçmadı. Ayrıca milli takımızın stada geldiği zaman birçok kişi onları karşılamak için yollara döküldü. Yakılan meşaleler takıma destek verildi. Gençlik ve Spor bakanı da maçı tribünlerden takip etti. Karşılaşma öncesinde bugün kaybettiğimiz Türk futbolunun emektar ismi Metin Türel için bir dakikalık saygı duruşunda bulunuldu. İsveç milli takımını desteklemek amacıyla yaklaşık 150 kişi stattaki yerlerini almıştı. Bu sonuç sonrasında Lucescu’nun geleceğinin ne olacağı ise şimdiden tartışılmaya başlandı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here