A milli kadın basketbol takımımız 2018 FIBA Dünya kupası mücadelelerinde ikinci karşılaşmasına çıktı. Nijerya ile karşı karşıya gelen A milli kadın basketbol takımımız rakibi karşısından 74-68’lik bir skorla mağlup olarak ayrıldı. Milli takımımız ilk mağlubiyetini Nijerya’dan almış oldu.

Nijerya Geriden Geldi

Karşılaşmaya hızlı başlayan taraf A milli kadın basketbol oyuncularımız oldu. ilk çeyreğin son dakikasında rakibine karşı 10 sayı fark atmayı başaran A milli kadın basketbol takımımız karşılaşmanın ilk periyodunu da 15-7 önde bitirmeyi başardı. Mücadelenin ikinci periyodu da A milli kadın basketbol takımımız oyundan kopmaya başladı. sürekli olarak top kayıpları yalayan A milli kadın basketbol takımımız top kayıpları sonrasında gelen atakları kesmek için sık sık faul yapmak zorunda kaldı. Holingsvorth 17. Dakikada 3. Faulüne ulaştı. Holingsvorth’un kenarda oturduğu sırada parkede olan Esra Ural ise karşılaşamasın 18. Dakikasında sakatlandı. Üst üste gelen şansız anlardan sonra A milli kadın basketbol takımımız birebir savunmayı bırakarak alan savunmasına geçiş yapmak zorunda kaldı. Top kaybı yalayan ve ribaunt alamayan milli takımımız Nijerya’nın aradaki farkı kapatmasına engel olamasa da Karşılaşmanın ilk yarısını Türkiye 32-29 önde bitirmeyi başardı.

Milli takımımızda Holingsvorth ikinci yarının hemen başında 4. Faulünü aldı. pota altında istediği işleri yapamayan A milli kadın basketbol takımımız Nijerya’nın alan savunmasını da geçemeyince karşılaşmanın 22. Dakikasında Rakibi Nijerya karşısında 36-35 geriye düştü. Fazla skor üretemeyen A milli kadın basketbol takımımız rakibi Nijerya’nın aradaki farkı açmasına engel olamadı. Karşılaşmanın 29. Dakikasında rakibi karşısında 52-35 geriye düşen ay yıldızlı ekip son dakikalarda 7 sayı üretmeyi başardı. Biraz kıpırdanmaya başlayan A milli kadın basketbol takımımız 3. Periyod sonunda rakibi Nijerya karşısında farkı 10 sayıya kadar indirmeyi başarabildi.

Son Periyotta oyuna hakim olmak isteyen A milli kadın basketbol takımımız üst üste sayılar bularak aradaki farkı 6 sayıya kadar düşürmeyi başardı. Maç içerisinde birçok şanssız an yaşayan Türkiye maçın son anlarında Nijerya ile arasındaki farkı 4 sayıya indirmeyi başardı. Ancak oyunun devamını getiremeyince sahadan 74-68 mağlup ayrıldı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here