Geçtiğimiz dönem mali kongrede yönetimin ibra edilmemesi, Galatasaray başkanı Mustafa Cengiz’i çok üzmüştü. Olağan olarak gerçekleştirilen divan kurulunda başkan; ilerleyen dönemde adaya olmayabileceğini ima etti.

İdari İbrayı Anlamıyorum

İbra sistemini eleştiren Cengiz şunları ifade etti; her durumda bir ibra karşımıza çıkıyor. Futbolda, basketbolda, voleybolda böyle bir şey var. Bu artık can sıkıcı bir hal almaya başladı. Eğer iletişim konusunda da ibra olsaydı ben kendime oy vermezdim. Birçok kişi benim görevi bırakmamı istiyor. Beni buraya layık görmüyorlar. Bu arkadaşları anlayabiliyorum ve kendilerine saygı duyuyorum. Zaten ben de buna çok hevesli değilim. Fakat ben olmadan seçim gerçekleştirme gibi bir şey içerisine girmişler. Bunu kesinlikle kabul etmem mümkün değil, dedi.

Tehdit Yok

Konuşmalarına devam eden Mustafa Cengiz şunları söyledi; mali anlamda ortaya çıkan durumu söylediğimde hemen bunu tehdit olarak algılayan kesimler oldu. Özellikle Faruk Süren ve ekibi, radyo ve televizyon üzerinden bu konuda bir kara propaganda yapmaya başladılar. Ortada tehdit filan yok. Benim demek istediğim şu; ortada güzel bir mali tablo var. Ancak buna rağmen ibra edilmedik. Bunun yanlış olduğunu dile getirdim, dedi.

Elimden Geleni Yapacağım

Galatasaray başkanı Cengiz daha şunları ifade etti; ben çok iyi bir Galatasaray taraftarıyım. Elbette tek amacım bu kulübe en güzel şekliyle hizmet etmekte. Şartlardan dolayı kendimi bu pozisyon içinde buldum. Takım için her türlü fedakarlığı yağmaya hazırım. Sarı kırmızılı camianın emrindeyim. Faruk başkan bana geldi ve beni yönlendirmeye çalıştı. Kürsüye çıkıp seçime gitmem gerektiğini ifade etmemi söyledi. Ona hiç cevap vermedim. Arkamı dönüp gittim. Daha sonra ardımdan terbiyesiz demiş. Onu kınıyorum. Aynı şekilde Fatih Altaylı da bana akıllı olsun demiş. Onu da kınıyorum.

Ben bu camianın başkanıyım. Hiç kimsenin bana hakaret etmeye ve terbiye sınırlarının dışına çıkarak bazı laflarda bulunmaya hakkı yok. Ligin bitimine çok az bir süre kaldı. Şampiyonluğun en büyük adayı biziz. Bu noktada hile ya da yanlış yapmadık, dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here