Galatasaray’da Cumartesi günü yapılan kongrede yeniden başkanlığa seçilen Mustafa Cengiz’den Gri Cuma hamlesi geldi. Daha önce yapılan Sarı Cuma’nın devamı niteliğindeki uygulama ile GS Store’un stokların eritilmesi amaçlanıyor.

Sarı kırmızlı taraftarlara seslenen başkan Mustafa Cengiz, kulübün mağazalarında yaklaşık 20 Milyon TL değerinde ürün stoku olduğunu ve karlılığın sürdürülmesi için herkesin elinin taşına koyması gerektiğini belirterek, “Grey Friday” için hazırlık yaptıklarını söyledi.

“Şampiyonlar Ligi’nden 50 Milyon Euro Hedefliyoruz”

Galatasaray’ın bu yıl UEFA Şampiyonlar Ligi’ne katılacak olmasının hem maddi anlamda değer katacağını hem de kulübün prestijini yükselteceğini dile getiren başkan Mustafa Cengiz, şu ifadeleri kullandı.

“Avrupa’da oynamak bizim için geçmişten gelen bir alışkanlık gibi. Olmadığımız zaman ben şahsen bir taraftar olarak eksiklik hissediyorum. Gelir açısından da çok önemli bir yerde. Gruplara katıldınız diyelim, hiçbir maçı kazanamasanız dahi elinize 35 Milyon Euro gibi bir rakam geçiyor. Beşiktaş gayet başarılı bir sezon geçirdi ve bizim hedefimiz de o kadar ilerleyebilmek. 50 Milyon Euro bandında net gelir elde etmeyi planlıyoruz. İnşallah güzel günlerimiz olacak.”

“”Fatih Terim Transferi Bize Bıraktı”

Gazetecilerin “Takıma transfer yapmayı düşünüyor musunuz?” şeklindeki sorusuna da yanıt veren Mustafa Cengiz, ihtiyaçlar belirlendikten sonra gerekli adımları atacaklarını ve bu konuda Fatih Terim’in kendilerini çok iyi karşıladığını belirterek şöyle konuştu.

“Sayın hocamız seçimden sona beni arayıp tebrik etti. Allah kendisinden razı olsun çok kalender bir insan. Bu dönemde bir nevi seçim aksesuarı olarak da kullanıldı. Takıma aşık bir profesyonel ve her yükü sırtına alıyor. Daha önce isterseniz bir iki tane isterseniz de hiç transfer yapmayın bir elimizden geleni yaparız demişti ve şimdi de aynısını söyledi. Hatta çok şanslı olduğunu, kulübeye bakında sadece 2-3 oyuncu gördüğü seçim yapmakta zorlanmadığını da gülerek ifade etti. Bütçemize bakacağız ve ona göre en doğru kararı vermeye çalışacağız.”

Konuşmasına yönetim olarak uzun vadedeki hedeflerinin Avrupa’da kupa kazanmak olduğunu dile getiren Mustafa Cengiz, doğru bir çalışmayla bunun gerçekleşebilecek bir hayal olduğunu söyledi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here